Dieselgate: 8,5 miliona samochodów do serwisu

Volkswagen porozumiał się z niemieckim Urzędem ds. Ruchu Drogowego i ustalił sposób postępowania z samochodami wyposażonymi w silniki Diesla typu EA189-czyli te w których deklarowane parametry emisji szkodliwych substancji były zaniżone.
Dieselgate: 8,5 miliona samochodów do serwisu
Volkswagen Golf zdj.: Volkswagen
22.10.2015
Michał Trocki

Koncern Volkswagen obejmie akcją przywoławczą w Europie (28 krajów Unii Europejskiej) około 8,5 miliona samochodów. Na polskim rynku akcją zostało objętych około 150 tysięcy pojazdów należących do grupy Volkswagen.

Volkswagen w Polsce bezpośrednio poinformuje o akcji swoich klientów. Ponadto każdy klient Volkswagena ma możliwość sprawdzenia na stronie internetowej www.volkswagen.pl, na podstawie numeru nadwozia, czy jego samochód podlega akcji. Marki Audi, SEAT, SKODA i Volkswagen Samochody Użytkowe uruchomiły analogiczne strony internetowe dla klientów.

Akcja rozpocznie się w styczniu 2016 roku i będzie bezpłatna dla klientów. Rozwiązania techniczne mogą polegać zarówno na ingerencji w oprogramowanie, jak i w poszczególne części samochodu. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem rozwiązania dla każdego modelu i dla każdego rocznika objętego akcją.


Aktualnie produkowanej generacji silników EA288 (od 2012 roku) sprawa nie dotyczy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie