Loeb jedzie na Dakar

Sébastien Loeb, najlepszy kierowca rajdowy w historii, długo nie wytrzymał poza rajdówką. Francuz zadecydował, że weźmie udział w zbliżającym się Rajdzie Dakar.
Loeb jedzie na Dakar
Loeb dakar
30.09.2015
Michał Trocki

Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata i autor rekordowego czasu podjazdu na Pikes Peak został członkiem zespołu Peugeot, i w styczniu 2016 r. stanie na starcie Rajdu Dakar. Loeb zasiądzie za kierownicą Peugeota 2008 DKR – oprócz niego barwy Team Peugeot Total reprezentować będą: Stéphane Peterhansel, Carlos Sainz i Cyril Despres.

 

 

Sport samochodowy odkryłem dopiero w wieku 18 lat, kiedy wziąłem udział w moim pierwszym rajdzie”-powiedział Loeb- „Od tego czasu interesują mnie wszystkie formy sportów motorowych, nie wyłączając Rajdu Dakar. Uczestnictwo w tym rajdzie i jazdę wyczynową przez pustynię uważam za wielkie wyzwanie.”

 

Przed wyjazdem do Ameryki Południowej Sébastien Loeb weźmie udział – w jednym zespole z Carlosem Sainzem – w swoim pierwszym rajdzie terenowym - Rallye du Maroc, który odbędzie się w przyszłym tygodniu (w dniach 3-9 października). Loeb i Sainz wystartują Peugeotami 2008 DKR.

 

Peugeot przygotował ciekawy film prezentujący nowy zespół-warto obejrzeć!

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie