Peugeot 2008 DKR wraca na odcinki specjalne

PEUGEOT 2008 DKR wraca do rywalizacji sportowej – w ostatnich dniach sierpnia wystąpi po raz pierwszy od czasu styczniowego udziału w Rajdzie Dakar. Francuski samochód weźmie udział w Rajdzie Jedwabnego Szlaku.
Peugeot 2008 DKR wraca na odcinki specjalne
Peugeot 2008 DKR zdj.: Peugeot
26.08.2015
Michał Trocki

China Grand Rally, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w napiętym kalendarzu przygotowań do przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar. W Chinach wystartują dwa samochody ze złożonymi z zawodników francuskich załogami w składzie: Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret oraz Cyril Despres/David Castera. Obie gotowe są stawić czoła trudom historycznej i jednocześnie niezwykle wymagającej trasy.

Specyfikacja wybrana dla obydwu PEUGEOTÓW 2008 DKR zgłoszonych do startu w Chinach otrzymała wewnętrzne oznaczenie „2008 DKR 2015+”. W samochodach dokonano szeregu modyfikacji wynikających z doświadczeń nabytych na trasie styczniowego Dakaru, w którym to Peugeot powrócił do rywalizacji po 25 latach przerwy. Najważniejsze usprawnienia objęły zawieszenie i silnik, jak również zmianę ogumienia na nowe opony Michelin, łączące doskonałe osiągi z niższą masą bez uszczerbku dla wytrzymałości.

Przyjęta specyfikacja jest wersją przejściową, dającą przedsmak tego, jaki samochód pojawi się na starcie Rajdu Dakar 2016. Obejmuje ona wiele części, które dowiodły swej wytrzymałości w serii testów przeprowadzonych w ciągu ostatnich miesięcy w Maroku. Niemniej Team Peugeot Total doskonale wie, że żaden test nie zastąpi autentycznej rywalizacji na trasie. Dlatego udział dwóch samochodów w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach jest ważnym etapem programu rozwojowego PEUGEOTA 2008 DKR. Co ciekawe, w tym samym czasie, lecz po drugiej stronie kuli ziemskiej nad specyfikacją modelu 2008 DKR na 2016 rok intensywnie pracować będzie Carlos Sainz!

 

„Rajd Jedwabnego Szlaku w Chinach traktujemy jako pomniejszoną w skali próbę generalną przed Dakarem. To znakomita okazja, ponieważ rajd będzie naszym najdłuższym testem i umożliwi symulację takich warunków terenowych i czasów przejazdu, z jakimi mamy do czynienia w Ameryce Południowej. Niektóre drogi są wręcz podobne” – mówi Stéphane Peterhansel, 11-krotny zwycięzca Dakaru, debiutujący na trasie Jedwabnego Szlaku.

 

Rajd Jedwabnego Szlaku w Chinach rozpoczyna się w mieście Xi’an, położonym o ok. 1000 km na południowy zachód od Pekinu. Łączny dystans 5600 km podzielony został na 13 odcinków biegnących przez terytoria pięciu prowincji: Shaanxi, Ningxia, Mongolii Wewnętrznej, Gansu i Xinjiang.

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie