Kolejny triumf Citroena w WTCC!

Kierowcy Citroena zdominowali rundę WTCC na francuskim torze Paul Ricard. W zajęciu miejsca na podium kierowcom Citroena nie przeszkodziła nawet dyskwalifikacja Loeba i Lopeza.
Kolejny triumf Citroena w WTCC!
Yvan Muller na podium wyścigu na torze Paul Ricard
20.04.2014
Michał Trocki

Po wczorajszych kwalifikacjach, w których trzech kierowców Citroena zajęło trzy pierwsze miejsca, dla dwóch z nich nadeszła smutna wiadomość. Sędziowie techniczni  stwierdzili, że w samochodach Sebastiana Loeba i Jose Maria Lopeza nie działa zawór bezpieczeństwa, który odpowiedzialny jest za odcięcie dopływu paliwa po ewentualnym wypadku. W związku z tym obydwaj kierowcy zostali ustawieni na samym końcu stawki. 

Na dwóch kierowców Citroena podziałało to jak płachta na byka. Tuż po starcie rozpoczęli szarżę w kierunku czoła stawki skutecznie zdobywając kolejne pozycje.  Na czele stawki prym wiódł, trzeci  z kierowców francuskiego teamu, Yvan Muller. Czterokrotny mistrz WTCC przegrał start z Gabriele Tarquinim i Norbertem Micheliszem, ale utrzymał z nimi kontakt i po jednym okrążeniu zajmował już drugie miejsce.  Loeb ukończył pierwsze okrążenie jako szósty, mając za sobą Jose Marię Lopeza, ruszającego z ostatniego pola.
Na 3. okrążeniu  Yvan Muller odebrał prowadzenie Tarquiniemu i nie oddał go do mety. Loeb zdobywał kolejne pozycje i tuz przed końcem wyścigu zdobył drugie miejsce. Podium uzupełnił Gabriele Tarquini z zespołu Hondy.

 


WTCC na torze Paul Ricard. Zdjęcie Honda

 

W drugim wyścigu Loeb i Lopez ponownie wystartowali z dwóch ostatnich pól. Tym razem to jednak kolega z zespołu byłego rajdowca pokazał prawdziwą wyścigowa klasę. Jose Maria Lopez, dla którego był to szósty start w cyklu WTCC sprawnie przebił się na czoło stawki i przekroczył metę z przewagą 1,8 sekundy nad swoim kolega z zespołu Citroena Yvanem Mullerem. Trzeci był Tiago Monteiro w Hondzie Civic. Loeb, po kontakcie z innymi zawodnikami oraz uderzeniu w opony na szykanie walczył w środku stawki i ostatecznie zajął szóste miejsce.

A tak Loeb radził sobie we wczorajszych kwalifikacjach.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie