Jaguar F-Pace ekstremalnie sprawdzony

Jaguar F-Pace to praktyczny samochód sportowy. Tak twierdzą twórcy pierwszego crossovera w historii marki. Intrygująca maszyna przechodzi właśnie testy w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
Jaguar F-Pace ekstremalnie sprawdzony
18.08.2015
Sławek Jaroszyński

Jaguar F-Pace jest rozwinięciem modelu koncepcyjnego C-X17, który wygrał konkurs „Concept Vehicle Design” na targach "Automotive Interiors Expo 2014" w Stuttgarcie. Nowy crossover Jaguara dostał aluminiową karoserię. Zdaniem inżynierów z Jaguara, aluminium zastosowane wcześniej w karoserii modelu XJ potwierdziło swoją zalety jako materiał do budowy samochodów. Nowy F-pace testowany  jest w skrajnych temperaturach. Od -40 stopni Celsjusza w szwedzkim Arjeplog,  po + 50 w Dubaju. W Szwecji inżynierowie mieli możliwość dopracować napęd na cztery koła i system stabilizacji toru jazdy.

 

 

Z kolei w Dubaju skupili się na wydolnośći pracy układu klimatyzacji oraz poprawności funkcjonowania systemu multimedialnego w ekstremalnym upale. 90 stopniowa rozpiętość temperatur pomoże wykazać słabsze elementy nowej konstrukcji. Aby mieć pewnośc, że model spotka się za zainteresowaniem rynku, producent stara się wykryć wszelkie usterki i słabe punkty jeszcze zanim F-pace trafi do produkcji seryjnej. Dlatego właśnie firma zainwestowała naprawdę duże w kwoty w długotrwałe testy.  Jaguar nie podał jeszcze informacji jakie silniki trafią pod maskę F-pace. Jednak część ekspertów przewiduje, że wśród dostępnych silników znajdą się czterocylindrowe jednostki z rodziny Ingenium oraz doładowany motor V6, generujący 340 KM mocy oraz 450 Nm momentu obrotowego. Premiera pierwszego crossovera Jaguara odbędzie się prawdopodobnie w czasie jesiennych targów we Frankfurcie.    

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie