Maybach powraca!

Topowa wersja Mercedesa Klasy S będzie oznaczana logo Maybacha.
Maybach powraca!
21.04.2014
Michał Trzcionkowski

Maybach to firma z ogromnymi tradycjami. Powstała w 1909 r., a pierwsze swoje auto wyprodukowała w 1919 r. Od samego początku samochody ze stylizowaną literką M na masce oznaczały najwyższy poziom luksusu i komfortu. Jednak zawsze była to produkcja małoseryjna - obok podstawowej działalności firmy; budowy silników.

Po II wojnie światowej prawa do marki przejął Daimler Chrysler, który kazał klientom długo czekać na wskrzeszenie legendarnych limuzyn - pierwsze powojenne Maybachy to modele 57 oraz 62 zaprezentowane w... 2002 r. Od razu stały się najdroższymi autami w gamie Daimlera.

Nowa-stara marka nie spełniła jednak pokładanych w niej oczekiwań i nie przynosiła spodziewanych dochodów, dlatego też w 2012 wycofano luksusowe limuzyny z oferty. 

Obecne plany przewidują przywrócenie legendarnej nazwy w topowej wersji przedłużonego Mercedesa S-Klasy. Jak mówi szef inżynierów Mercedesa, dr Hermann Joseph Storp: -To będzie S-Klasa Maybach! Auto otrzyma wszelkie oznaczenia Mercedesa włącznie z trójramienną gwiazdą na masce plus symbole Maybacha podkreślające ekskluzywność topowej wersji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie