Już jest! nowy diesel Mitsubishi

Do polskich salonów właśnie trafił Mitsubishi ASX wyposażony w najnowszego diesla. Producent zapowiada świetne parametry nowej jednostki.
Już jest! nowy diesel Mitsubishi
05.08.2015
Sławek Jaroszyński

 

Na polski rynek wchodzi zmodernizowane Mitsubishi ASX. Najważniejszą nowością jest silnik diesla 1,6 DiD o mocy 114 KM i momencie obrotowym 270 Nm, który zastąpi dotychczasową jednostkę wysokoprężną. Nowy diesel ma być też oszczędniejszy od poprzednika. Spalanie na poziomie 4,2-5,6 l/100 km brzmi zachęcająco. Ma być także bardziej elastyczny, dzięki szerszemu zakresowi maksymalnego momentu obrotowego. Wydłużono też przebieg między wymianami oleju silnikowego z 15 do 20 tys. km. Nowego diesla możemy zamówić w wersji z napędem na jedną lub obie osie.

 

 

  W nowej odsłonie modelu znacznie rozszerzono paletę dostępnego wyposażenia. W zależności od wersji, nowy ASX zyskał kolorowy wyświetlacz, czujniki parkowania wraz kamerą cofania i tempomat sterowany z kierownicy. W ofercie pojawiły się także reflektory ksenonowe (wyposażone w czujnik zmierzchu) dzienne światła LED, wycieraczki z czujnikiem deszczu czy samoprzyciemniające się lusterko wsteczne.

 

 

W "dieslowskiej" wersji, za przeniesienie napędu będzie odpowiadać 6-stopniowa manualna skrzynia biegów. Nowy diesel rozpędzi ASX-a do "setki" w ciągu niespełna 11,5 sekundy. Maksymalna prędkość Mitsubishi wynosi 180 km/h. Mitsubishi ASX 2015  z nowym dieslem 1,6 DiD i manualną 6-biegową skrzynią jest dostępny w wersji Invite wraz z systemem Auto Stop & Go. Do wyboru są wersje z  napędem na jedną oś (cena od 92 990 zł) lub dwie osie (cena od 102 990 zł) Zapowiedzi producenta brzmią interesująco. Ciekawi jesteśmy jak nowy diesel wypadnie podczas testów.

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie