Najdroższa kolekcja świata na sprzedaż

Podczas Concours d'Ellegance w Pebble Beach dom aukcyjny RM Sotheby's zorganizuje licytację najdroższej kolekcji samochodów która kiedykolwiek została wystawiona na aukcję.
Najdroższa kolekcja świata na sprzedaż
Ferrari F40 LM to w tym towarzystwie "przeciętne auto". Zdj. RM Sotheby's
13.07.2015

Lista wozów wystawionych na sprzedaż powoduje, że w redakcji szczęki pospadały jakieś dwie kondygnacje niżej. Kolekcja zwana „Pinnacle Portofolio” to zbiór supersamochodów w miarę świeżych i klasycznych, które nowe już kosztowały krocie. Często są to auta w bardzo rzadkich wersjach i/lub ze znikomym przebiegiem. Wśród nich znajdziemy również polski akcent. Pomiędzy ośmioma wystawionymi Ferrari znajdziemy Enzo, które zostało podarowane Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

 

Oprócz wspomnianych aut z czarnym rumakiem na masce wystawione zostaną m.in.: Bugatti, Koenigsegg, Maserati, Jaguar, Mercedesy czy Porsche. Wartość całości określa się na 63 miliony dolarów, co wcale nie nie jest wygórowaną ceną. Samo Ferrari 250 GTO Spider z kolekcji Baillona sprzedało się za 18,5 miliona... Robi wrażenie? Oglądajcie w galerii jakie perełki są na sprzedaż.

 

 

 

Polecane wideo

Najdroższa kolekcja świata na sprzedaż
Najdroższa kolekcja świata na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie