Polski Pojazd pobił swój pierwszy rekord.

Projekt budowy motoroweru w retro stylu pierwszych motocykli zebrał kwotę 30 tys zł w rekordowo krótkim czasie. Dotychczas żaden polski projekt z pogranicza design'u i technologii nie zyskał wsparcia w tak krótkim czasie.
Polski Pojazd pobił swój pierwszy rekord.
Ekipa twórców Polskiego Pojazdu fot. polskipojazd.pl
10.07.2015
Sławek Jaroszyński

Niedawno pisaliśmy o projekcie Polski Pojazd. Grupa zapalonych konstruktorów stworzyła rower w stylu retro. Docelowo rower będzie produkowany w dwóch wersjach. Jedną będzie napędzał silnik spalinowy początkowo o pojemności 50 cm. Druga będzie wersją ekologiczną, czyli napędzaną za pomocą silnika elektrycznego. Z czasem twórcy planują zastosować silniki o większych pojemnościach i starać się o homologację pojazdu jako motocykla. (szczególnie na tę "poważniejszą" wersję  czekamy z niecierpliwością) 

 

W ekipie twórców Polskiego Pojazdu nie brakuje pięknych kobiet   fot. autor

 

Ideę projektu umieszczono na popularnym portalu crowdfunding'owym.  Na efekt nie trzeba było długo czekać. Polski Pojazd błyskawicznie zafascynował rzesze donatorów i w krótkim czasie uzyskał założoną kwotę. To rekord wśród innych pomysłów jakie umieszczono na portalu. Gratulacje! Ekipa konstruktorów nie zamierza spocząć na laurach. Już sprzedali trzy przed seryjne egzemplarze swojej konstrukcji.

 

Polski Pojazd w towarzystwie klasycznych maszyn   fot. polskipojazd.pl

 

Takie zainteresowanie Polskim Pojazdem już na samym początku świetnie rokuje na przyszłość  projektu. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, gorącą wspieramy twórców. O dalszych  losach projektu będziemy Was informować na bieżąco. Tymczasem ponownie zachęcamy do wsparcia tego oryginalnego pojazdu. To przecież całkowicie polska konstrukcja i fajnie by było, gdyby znów w świecie motoryzacji zaistniała polska marka. Naprawdę liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Naprawdę warto wpłacić choć kilka złotych!  

 

Fanki amerykańskich maszyn też doceniają Polski Pojazd  fot. polskipojazd.pl

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie