Rajd Polski 2015: Ogier najszybszy, doskonały Kubica

Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) zwyciężył w 72. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął ósme miejsce.
zdj.:facebook.com/Robert Kubica
06.07.2015
Michał Trocki

Polska załoga przejechała najlepszy chyba rajd w historii wspólnych startów. W walczącej o każdą sekundę stawce przez większość imprezy zajmowali doskonałe 7 miejsce. Niestety uszkodzenie opony tuz przed meta spowodowało, że duet Kubica/Szczepaniak zakończył zmagania na 8 pozycji.

Na mazurskich szutrach najlepiej poradził sobie Sebastian Ogier, drugie miejsce zajął ze stratą 11,9 s Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC), a trzecie-objawienie Rajdu Polski-Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC) - strata 23 s.

Ogier po raz drugi z rzędu wygrał Rajd Polski i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej cyklu. Francuz triumfował na ostatnim odcinku (Power Stage), za co zdobył dodatkowo 3 pkt do klasyfikacji mistrzostw świata. To jego 29. zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata, a piąte w tym sezonie.

Pecha miał także Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC). Na tym samym co Kubica odcinku wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Uszkodzenia nie były poważne, Fin do mety dojechał, ale samochód był uszkodzony, z układu chłodzenia wyciekał płyn.