"Kaskogłowie" - czyli kaski bardzo spersonalizowane

Personalizacja samochodów i motocykli to trend ciągle obowiązujący w dzisiejszej motoryzacji. Jyo John Mullor stworzył projekt "Human Helmet" kaski z widokiem.. głowy posiadacza kasku.
"Kaskogłowie" - czyli kaski bardzo spersonalizowane
Projekt "Human Helmet" Jyo John Mullor fot. jyo.dunked.com
28.06.2015
Sławek Jaroszyński

 

Być może już niedługo zobaczymy na ulicach grupy łysych motocyklistów. Dlaczego? Firma Digital Designer należąca do znanego autora wizualizacji Jyo Johna Mullor'a zaprezentowała kaski, na które naniesiono hiperealistyczny wizerunek ogolonej głowy właściciela. Artysta stworzył tak bardzo osobiste kaski z chęci uczłowieczenia tej bezdusznej, ale koniecznej ochrony głowy.

 

Projekt "Human Helmet" Jyo John Mullor   fot. jyo.dunked.com

Sam Mullor tak mówi o swoich inspiracjach: "Pochodzę ze stanu Kerala w południowych Indiach. Zawsze byłem zapalonym motocyklistą. Kocham wszystko co jest związane z motocyklami, ale wolałbym jeździć w chustce lub z gołą głową. Jednak kask to konieczność i dlatego nie można go ignorować. Wyobraziłem sobie idealny kask, czyli taki który przynajmniej wygląda jak moja głowa. Chociaż projekt powstał z potrzeb osobistych, to spotkał się z akceptacją wielu ludzi na całym świecie. Kilku producentów wykazało zainteresowanie projektem i chęć wdrożenia ich do produkcji" Rzeczywiście kaski Mullor'a wyglądają niesamowicie, ale znając indywidualizm motocyklistów, wielu z nich chętnie sobie sprawi kask z serii "Human Helmet"

 

ZOBACZ TAKŻE: KASK JAK MALOWANY

 

Jyo John Mullor - twórca projektu "Human Helmet"  fot.jyo.dunked.com

 

Polecane wideo

"Kaskogłowie" - czyli kaski bardzo spersonalizowane
"Kaskogłowie" - czyli kaski bardzo spersonalizowane - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie