Aerofestival 2015

W najbliższy weekend niebo nad Poznaniem zaroi się od samolotów.
Aerofestival 2015
08.06.2015
Sławek Jaroszyński

Aerofestival 2015 to międzynarodowe pokazy lotnicze w nowej formule To impreza nie tylko dla fanów lotnictwa. Organizatorzy przygotowali ją dla każdego, kto chciałby z bliska przyjrzeć się samolotom i na żywo obejrzeć akrobacje najlepszych zespołów akrobacyjnych. Podczas poznańskiego show odbędą się także koncerty.

 

F-5 Freedom Fighter w barwach zespołu Turkish Star.  fot. aerofestival.pl

 

Aerofestival jest połączeniem dwudniowych pokazów lotniczych, wystawy lotniczej i koncertów. Program pokazów ułożono w taki sposób, że przez cały coś się dzieje w powietrzu lub na scenie.Wszystko to odbędzie się na terenie lotniska na poznańskiej Ławicy. Jednak spodziewane maszyny nie zawiodą w żaden sposób miłośników lotnictwa. Przewidziano udział z kilku epok. Zobaczymy maszyny z czasów ostatniej wojny: legendarny North American P-51 Mustang, Chance Vought Corsair, czy słynny japoński myśliwiec Mitsubishi Zero.

 

TAH-1 Cobra w barwach The Flying Bulls fot. aerofestival.pl

 

Współczesne lotnictwo wojskowe będzie reprezentować grupa tureckiego lotnictwa wojskowego latający na maszynach typu Northrop F-5 Freedom Fighter. Zaprezentuje się też kilka zespołów akrobacyjnych. Między innymi będzie można obejrzeć The Flying Bulls Aerobatic Team latający na akrobacyjnych maszynach typu XA-42. Dla spragnionych muzyki wystąpią: Gooral, Farben Lehre oraz Kamil Bednarek. Zapowiada się mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy.

 

Chance Vought F4U Corsair - legenda II wojny.  fot.  aerofestival.pl

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie