Luftwaffe tworzy... korki

Transport uszkodzonego myśliwca Eurofighter Typhoon spowodował wielokilometrowe korki na uczęszczanej niemieckiej autostradzie A 9.
Luftwaffe tworzy... korki
07.06.2015
Sławek Jaroszyński

 

Eurofighter Typhoon podczas zeszłorocznych manewrów nad miastem Olsberg zderzył się z cywilnym odrzutowcem typu Learjet 35, który symulował porwany samolot pasażerski. W wyniku zderzenia maszyn Typhoon został poważnie uszkodzony, pilot zdołał jednak wylądować na najbliższym lotnisku. Niestety cywilny samolot nie miał tyle szczęścia i obaj jego piloci zginęli wskutek uderzenia w ziemię. Uszkodzonego Typhoon'a postanowiono dostarczyć do zakładów Airbusa w Manching, położonych w okolicach Monachium. Decyzja dowódców z niemieckich sił powietrznych (Luftwaffe) o transporcie drogowym uszkodzonego myśliwca Typhoon zirytowała tysiące kierowców. 

 

ZOBACZ TAKŻE: ROAD RAGE

 

Eurofighter Typhoon Luftwaffe w locie. fot. eurofighter.com

 

Uszkodzony podczas ubiegłorocznych ćwiczeń samolot załadowano na specjalną przyczepę nie demontując jego skrzydeł. Efekt? Przewożony samolot zajął całą szerokość trzypasmowej autostrady.  Specjalny konwój rozwijał zawrotną prędkość... 50 km/h. W krótkim czasie na drodze utworzył się wielokilometrowy korek. To nie pierwszy raz kiedy kiedy drogami publicznymi przewozi się samoloty. Z reguły jednak na czas transportu demontuje się im skrzydła, tak aby przewożona maszyna zmieściła się na jednym pasie drogi. Na filmie widać podróż Typhoon'a z rozłożonymi skrzydłami po niemieckiej autostradzie. 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie