BMW 7-filmowa zapowiedź

Nowe BMW serii 7 zadebiutuje 10 czerwca tego roku.
BMW 7-filmowa zapowiedź
03.06.2015
Michał Trocki

Wiemy już, że nowa limuzyna BMW będzie lżejsza od poprzednika o 130 kilogramów, co jest zasługą zastosowania tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP) do budowy przedziału pasażerskiego.

W gamie znajdzie się nowa, rzędowa jednostka 6-cylindrowa z układem BMW TwinPower Turbo nowej generacji. Moc i moment obrotowy silnika będą przenoszone przez nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię Steptronic.

 

Standardem będzie pneumatyczne resorowanie obu osi z automatycznym samopoziomowaniem i adaptacyjnymi amortyzatorami (Dynamic Damper Control).


Wyższy komfort jazdy zapewnią opcjonalne układy stosowane w podwoziu, jak na przykład Integral Active Steering (zintegrowane współkierowanie tylnej osi) czy system aktywnie regulowanych elektromechanicznie stabilizatorów (Dynamic Drive).

Ponadto, system operacyjny iDrive będzie seryjnie wyposażony w dotykowy ekran. Dotykowe funkcje otrzymuje także panel automatycznej klimatyzacji. Nowością będzie też układ kontroli gestami: specjalny czujnik 3D pozwoli intuicyjnie i łatwo sterować systemem multimedialnym z wykorzystaniem zdefiniowanych gestów dłoni.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie