Historyczne zwycięstwo Volkswagena w Rajdzie Portugalii

Volkswagen odniósł w Rajdowych Mistrzostwach Świata potrójne zwycięstwo i świętuje najbardziej udany rajd w historii startów Polo R WRC.
Historyczne zwycięstwo Volkswagena w Rajdzie Portugalii
Zdj.: Volkswagen
25.05.2015
Michał Trocki

W piątej rundzie mistrzostw w bieżącym sezonie zwyciężyła załoga Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) przed kolegami z zespołu – Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią (F/F) oraz Andreasem Mikkelsenem/Ola Floene (N/N). Odnosząc potrójny sukces także podczas zmagań na powerstage’u fabryczny zespół z Wolfsburga uzyskał maksymalną liczbę punktów we wszystkich trzech klasyfikacjach rajdu. Tym samym, od czasu wprowadzenia odcinka specjalnego, w którym trzej najlepsi kierowcy mają szansę zdobyć dodatkowe punkty, Volkswagen okazał się pierwszym producentem, któremu udała się ta sztuka. Zespół zgromadził łącznie 122 punkty w klasyfikacji kierowców, pilotów i producentów. Zmagania na trasie tegorocznego Rajdu Portugalii trzymały w napięciu tysiące zachwyconych kibiców aż do ostatniej chwili.

 

Robert Kubica plotowany przez Maćka Szczepaniaka dotarł na metę na 9 pozycji. Krakowianin był bardzo zadowolony ze swojego startu-w Portugalii pojawił się po opuszczeniu jednego rajdu co było spowodowane koniecznością stworzenia nowego zespołu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie