Polski pojazd

Bracia Bielawscy z Wielkopolski konstruują rower elektryczny w stylu retro. Swój projekt nazwali po prostu: Polski Pojazd.
Polski pojazd
22.05.2015
Sławek Jaroszyński

 

Obie najbardziej znane na świecie marki motocykli, czyli Indian i Harley założyli bracia lub przyjaciele. Historia lubi się powtarzać. Tym razem za sprawą braci Bielawskich z Buku pod Poznaniem. Marcin i Michał postanowili skonstruować elektryczny rower w stylu retro (chociaż precyzyjniej byłoby powiedzieć "archaic") Maszyna wygląda jak pierwsze motocykle z początku wieku tzw"podramówki" (nazwa pochodzi od podwieszonego pod ramą zbiornika paliwa) i ma w sobie sporo uroku. Konstruktorzy nie ukrywają swojej inspiracji pierwszymi amerykańskimi motocyklami.

 

ZOBACZ TAKŻE: REKORDOWY ROWER

 

Polski Pojazd Projekt - klimat jak w garażu braci Harley fot. polskipojazd.pl

 

Powstał już prototyp roweru - teraz czas na silniki. Bracia Bielawscy planują dwie wersje napędu - spalinowy i elektryczny. Silnik elektryczny pasujący wyglądem do koncepcji, muszą skonstruować sami. To jednak kosztuje. Dlatego, aby zebrać potrzebne środki zgłosili swój projekt na portalu polakpotrafi.pl. W ten sposób chcą zebrać środki potrzebne do zakończenia prac nad elektrycznym sercem roweru. Pomysł jest naprawdę interesujący. Wpisuje się też w modę retro, więc jest duża szansa, że oryginalna konstrukcja znajdzie sporo nabywców. My taki motorower (koniecznie z silnikiem spalinowym) chętnie byśmy przetestowali. Zachęcając Was do wsparcia tego rodzimego projektu, czekamy niecierpliwie na jeżdżący prototyp. 

 

Polski Pojazd Projekt - nawierzchnia jak z epoki  fot. polskipojazd.pl

 

Polecane wideo

Polski pojazd
Polski pojazd - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie