Alfa Romeo Spirito

Wizja motocykla Alfa Romeo według tureckiego designera Mehmeta Doruka Erdema.
Alfa Romeo Spirito
08.05.2015
Sławek Jaroszyński

 

Alfa Romeo nie zajmuje się produkcją motocykli, ale potrafi robić piękne i szybkie samochody.  Jednak być może koncept tureckiego designera zainspiruje inżynierów ( i księgowych) z Alfy do opracowania motocykla ? Mehmet Doruk Erdem stworzył ciekawą wizję motocykla, wykorzystując charakterystyczne elementy znane z  samochodów Alfy.

 

Alfa Romeo Spirito   Fot. Mehmet Doruk Erdem/behance.net

 

Już sam wlot powietrza Alfa Romeo Spirito powietrza trudno pomylić z inną markę. Osłona silnika kojarzy się z wyścigówkami Alfy z lat 30-ych. Większość detali nadwozia każdy "Alfisti" rozpozna bez trudu. Spirito stanowi kwintesencję stylu Alfy w wersji jednośladowej. Według założeń projektanta maszyna będzie napędzana silnikiem typu boxer. Alfa Romeo ma doświadczenie w budowie silników tego typu.

 

ZOBACZ TAKŻE: ŚWIATŁOCYKL - MOTOCYKL PRZYSZŁOŚCI

 

Alfa Romeo Spirito   Fot. Mehmet Doruk Erdem/behance.net

 

Alfa Romeo 33 była napędzana właśnie takim silnikiem.  Patrząc na Alfę Spirito zadajemy sobie pytanie jak ona skręca. Motocykl jest tak nisko obudowany, że zostaje niewiele miejsca na pochylenie maszyny w zakręcie. Na pewno podczas budowy jeżdżącego prototypu konstruktorzy natrafią na wiele podobnych problemów i wygląd motocykla ulegnie zmianie. To oczywiste. My jednak po cichu liczymy, że Spirito powstanie  chociażby w jednym egzemplarzu. Takie szalone projekty wnoszą nutę szaleństwa w coraz nudniejszy świat motoryzacji.  

 

Alfa Romeo Spirito   Fot. Mehmet Doruk Erdem/behance.net

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie