Policyjne podsumowanie majowego weekendu

Mimo, że tegoroczna majówka trwała tylko 3 dni-statystyki porażają!
Policyjne podsumowanie majowego weekendu
Wypadek w miejscowości Kisielewo. Zdj.: Policja Cieszyn
04.05.2015
Michał Trocki

Od czwartku do niedzieli doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30 osób. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii były nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali aż 1233 nietrzeźwych kierowców.

 

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w sobotę miejscowości Gościno w powiecie kołobrzeskim. 38-letnia kierującą mercedesem c 180, zjechała na pobocze. Pojazd dachował, w wyniku czego śmierć ponieśli 11 chłopiec oraz 64-letni mężczyzna. Samochodem podróżowali rodzice z dzieckiem i dziadkowie.

 

W niedzielny wieczór w Kisielowie koło Cieszyna Honda, która jechało 5 młodych osób, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Niestety, trzech osób nie udało się uratować. 24-kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 20 i 30 lat zginęli na miejscu. 32-letni kierowca i 19 -letni pasażer zostali ranni i trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy wykazało 2,44 promila alkoholu w jego organizmie.

Polecane wideo

Policyjne podsumowanie majowego weekendu
Policyjne podsumowanie majowego weekendu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie