Supra Paula Walkera na sprzedaż

Samochód z pierwszej części "Szybkich i wściekłych" został wystawiony do sprzedaży.
Supra Paula Walkera na sprzedaż
23.04.2015
Michał Trocki

Już za kilka dni fani serii "Szybcy i wściekli" będą mieli okazję kupić jeden z legendarnych samochodów-znaną z pierwszej części pomarańczową Toyotę Suprę. W filmie samochodem tym jeździł jeden z głównych bohaterów granych przez Paula Walkera. Auto wzięło udział w legendarnym już wyścigu w którym zmagało się z czarnym Dodgem Chargerem  prowadzonym przez Vin Diesla.


Dom aukcyjny z Indianapolis planuje wystawić do sprzedaży dokładnie ten egzemplarz, który można oglądać w filmie. Samochód jest sprawny i nadaje się do jazdy. Auto zostało przygotowane do roli w filmie, jednak zmiany są znacznie mniejsze niż sugerowałby film. Oprócz nowego lakieru, felg i spoilera w samochodzie modyfikacji poddano zawieszenie aby ułatwić kaskaderom jazdę.

 

Silnik to seryjne 2JZ-GE czyli 3 litrowa, 220 konna jednostka z Supry połączona z 5-biegową manualna skrzynią biegów. W bagażniku zamontowane zostały co prawda butle z podtlenkiem azotu firmy Holley Performance, jednak nie są one połączone z silnikiem. Niczego nie udają na szczęście rozbudowana klatka bezpieczeństwa, sportowy bak paliwa a także kubełkowe fotele.

 Filmowa Supra została przebudowana przez firmę Shark Shop specjalizująca się w tworzeniu aut na potrzeby produkcji kinowych i telewizyjnych. Ten konkretny egzemplarz brał udział w nagraniu sceny słynnego pościgu nie był jednak jedynym egzemplarzem występującym w filmie.

 Właściciele amerykańskiego domu aukcyjnego przewidują, że samochód zostanie sprzedany za cenę pomiędzy 150 000 a 200 000 dolarów. Możliwe jednak, że podczas licytacji cena poszybuje o wiele wyżej.

Polecane wideo

Supra Paula Walkera na sprzedaż
Supra Paula Walkera na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie