Subaru dla surferów

Subaru Baja - czyli ciekawy pomysł na małego pickup'a
Subaru dla surferów
Subaru ST-X - w produkcji seryjnej znany jako Subaru Baja. Fot. auto-russia.ru
21.04.2015
Sławek Jaroszyński

 

W roku 2002 Subaru, chcąc zaistnieć na rynku amerykańskim (a szczególnie kalifornijskim) opracowało..  pickup'a. Na bazie modelu Outback powstał ST-X. Dobrze przyjęty przez publiczność, został wprowadzony do prodykcji seryjnej jako Baja. Nazwa Baja (wymawiaj ba-ha) pochodzi od meksykańskiego półwyspu Baja California. Auto ma dość bojowy wygląd. Masywny przedni spojler z wbudowanymi światłami wzbudza respekt.

 

Subaru ST-X   Fot.  auto-russia.ru

 

Wysoko poprowadzone listwy boczne zabezpieczają karoserię przed uszkodzeniami. Ułatwiają także ewentualne naprawy. Auto jak większość modeli Subaru  dobrze trzyma się drogi. W dodatku przewiezie całkiem spory ładunek. Niestety, Baja  ma jedną podstawową wadę – zużycie paliwa. Producent do tego modelu montował jeden z dwóch silników benzynowych (167 lub 213 KM). Obydwa niestety mocno paliwożerne.

 

Subaru Baja - Właściciele chętnie dostosowują Baja do wymogów off-road'u. Fot. conceptcarz.com

 

Właściciele pickup'ów Subaru często poddają je różnym modyfikacjom. Od typowo off-road'owych po plażowe wersje w stylu "Beach Boys" Pomimo, że Baja została wycofana z produkcji 9 lat temu do dziś trzyma cenę. Nieźle utrzymane, towarowe Subaru można znaleźć za 34 tys. zł. Jednak nie jest łatwo. Baję produkowano krótko, bo tylko przez 4 lata (2002 - 2006)  i  tylko w USA ( w Lafayette -stan Indiana)

 

ZOBACZ TAKŻE: SUBARU BRZ

 

Subaru Baja - ulubione auto kalifornijskich surferów.  Fot. cardomain.com

 

Nowe pickup'y były sprzedaży tylko w USA, Kanadzie i Chile. Dlatego niewiele z  nich trafiło do Europy. Jeśli ktoś poszukuje nietuzinkowego i użytecznego auta, które jednocześnie jest całkiem dynamiczne, to Subaru będzie dobrym wyborem.  Baja może stać się ciekawą w inwestycją w oryginalnego youngtimer'a.    

 

Subaru Baja - na plażę i po zakupy. Fot. wikipedia.org

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie