Poznańska premiera Tucsona

Po premierze w Genewie - premiera w Poznaniu.
Poznańska premiera Tucsona
08.04.2015

 

Tucson to kompaktowy SUV Hyundaia. Według założenia producenta ma być prekursorem nowej wizji SUV-ów koreańskich projektantów. Nowy Tucson zdecydowanie przypomina swojego większego kolegę - Hyundaia Santa Fe. Nie można tego uznać za wadę. Stylistyka Santa Fe jak i podobnego Tucsona przyciąga uwagę. Heksagonalny grill w połączeniu z wąskimi ledowymi światłami robią wrażenie. Wysmuklona i dynamiczna sylwetka pojazdu dzięki wcięciom w bocznej karoserii prezentuje się doskonale.

 

Hyundai Tucson - nowy rządzi w mieście.  Fot. Hyundai
 

Według producenta, Tucson to technologiczny skok w przyszłość. Wyposażony w najnowsze rozwiązania, takie jak system automatycznego hamowania działający w trzech trybach, układ utrzymywania toru jazdy czy system ostrzegania o nadjeżdżających autach w trakcie cofania np. z miejsca parkingowego. Za nawigację odpowiada interfejs Tom Tom Live. Obsługa multimedialna samochodu odbywa się za pomocą 8 calowego wyświetlacza dotykowego. W opcji będą także dostępne przednie fotele z automatyczną regulacją, ogrzewaniem i wentylacją. Producent przewiduje także podgrzewane tylne siedzenia z odchylanym oparciem.

 

ZOBACZ TAKŻE: AMERYKAŃSKI GENESIS

 

Hyundai Tucson - nowoczesny i czytelny kopit. Fot. Hyundai
 

Za napędzanie nowego Hyundai'a odpowiadają silniki benzynowe bądź diesla o mocy od 115 do 186 KM. W wachlarzu możliwości klienci mają do wyboru 2 silniki benzynowe o pojemności 1.6 GDI 132 KM i  1.6 T-GDI o mocy 175 KM. Silniki diesla będą dostępne w pojemności 1.7 o mocy 115 KM  i dwie wersje dwu litrowego 136 i 186 konnego. Tucson w ofercie zastąpi model ix35. Produkcja nowego Hyndai'a rozpocznie się w europejskiej fabryce koreańskiej marki w czeskich Nosovicach. Uruchomienie produkcji zaplanowano na lipiec 2015. Do polskich salonów,  nowy SUV trafi na  jesieni.

 

Hyundai Tucson - zwarty i dynamiczny Fot. Hyundai

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie