5 najlepszych żartów na Prima Aprilis

Prima Aprilis, uważaj bo się pomylisz.
5 najlepszych żartów na Prima Aprilis
Audi było blisko zwycięstwa w naszym mini-rankingu. Zdj. Audi
05.04.2015

Prima aprilis, czyli z łaciny po prostu pierwszy kwietnia, dzień w którym każdy każdego chce wyprowadzić w przysłowiowe pole. Zwyczaj prawdopodobnie pochodzący ze starożytnego Rzymu rozlał się po całym świecie i jest coroczną doskonałą okazją na zrobienie dobrego dowcipu. Occzywiście nie wyłączając mediów i firm motoroyzacyjnych. Poniżej przedstawiamy wam przegląd tegorocznych „wkrętów” przygotowanych przez przedstawicielstwa lub producentów samochodów.

 

5. Volkswagen Caddy Mini Maxi.

Brytyjskie przedstawicielstwo VW zapowiedziało sprzedaż nowego, skróconego Caddy. Mierzący 2,4 metra dostawczak miałby zrewolucjonizować rynek samochodów użytkowych. Jeden z dyrektorów Volkswagena UK, Dr Avin A'laf tak zachwalał nowy produkt: „To świetny van dla nowoczesnego biura. Powiedzmy, że Kevin z księgowości, chce wyskoczyć po kanapkę na lunch i/lub odebrać krawat z pralni. W takim przypadku Caddy Maxi Mini jest idealnym samochodem. Klienci nie płacą za przestrzeń której nie potrzebują.” Szczerze mówiąc grafik mógł postarać się lepiej.

 

"Mniej Photoshopa, mniej złudzeń", jak powiedział kiedyś Tomasz Olbratowski. Zdj. VW Sam. Użytkowe UK

 

4. Motorowodna Skoda

Skoda tymczasem ogłosiła, że wchodzi, a raczej wpływa, na nowy rynek. Rynek motorowodny. Z Mlada Boleslav nadszedł komunikat prasowy o pracach nad hybrydową motorówką. Łódź miałaby być wyposażona w 180 konny silnik spalinowy, który wraz z elektrycznym będzie generował sumarycznie 270KM. Całość oczywiście uzupełniona o 6 biegową przekładnię DSG. Zapowiadany zasięg to 50 mil morskich na silniku elektrycznym i 980 na obu. Tak na marginesie, ciekawe gdzie ją testowali w Czeskiej Republice, na Wełtawie w Pradze?

 

 

Czeska łódź, z racji braku morza testowana byłaby zapewne w Gdańsku. Zdj. Skoda

 

3. Chromowane Mini

Tymczasem BMW zapowiedziało sprzedaż nowej limitowanej wersji Mini. Zamiast lakieru, trzydrzwiowy maluch miałby mieć karoserię pokrytą powłoką chromową.

„Ten ekskluzywny dodatek, zaprojektowany jedynie dla trzydrzwiowego Mini zostanie zaprezentowany grupie wyselekcjonowanych gości 1 kwietnia 2015 roku. Ze względów bezpieczeństwa zaproszeni dziennikarze będą zobowiązani założyć okulary przeciwsłoneczne. Ponadto będzie obowiązywał zakaz używania lamp błyskowych ze względu na niekontrolowane refleksy”

 

 

Załóżcie okulary przeciwsłoneczne! Dobrze, że nie spawalnicze... Zdj. Mini

 

2. Audi A8 i maszynka do ryżu.

Tutaj graficy przeszli samych siebie. Audi przykładając wagę do odpowiedniego dobierania wyposażenia na konkretne rynki zapowiedziało specjalną opcję dla Japończyków. A8 sprzedawane w tym kraju miałoby mieć w wyposażeniu dodatkowym maszynkę do gotowania ryżu. W przyszłości świeżym ryżem mogliby się delektować na kanapie A8 również Chińczycy. To się nazywa „Przewaga dzięki technice”...

 

 

W audi graficy poszli po całości, popatrzcię na tę parę nad świeżutkim ryżem. Zdj. Audi

 

1. Turbodostawczak od Mercedesa

Amerykański przedstawiciel Mercedesa zapowiedział również nową wersję vana. Tym razem chodziło o Sprintera, który doczekał się wreszcie literek AMG na tylnych drzwiach. Dotknięty ręką nadwornego tunera Mercedesa bus, miałby mieć pod maską widlasta ósemkę o pojemności czterech litrów, wspomaganą dwiema turbosprężarkami. Ten ręcznie składany silnik miałby osiągać 503 KM i rozpędzać AMG-Mercedesa Sprintera 63S do 100kmh w 6,3 sekundy. Cóż, B.A. Baracus z Drużyny A miałby wreszcie na co wymienić swojego GMC....

 

Parafrazując klasyka: Ale bym nim woził! Zdj. MB USA

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie