Świdnicki dla Chuchały

Wojtek „Siemanko” Chuchała zwyciężył w odbywającym się w weekend Rajdzie Świdnickim - drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Było to pierwsze w karierze zwycięstwo tego kierowcy w klasyfikacji generalnej.
Załoga Chuchała/Rozwadowski. Zdj.: Marcin Kaliszka
15.04.2014
Michał Trocki

Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski korzystający z Forda Fiesty R5 wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji generalnej 42. Rajdu Świdnickiego, drugiej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest to pierwsze zwycięstwo tych zawodników w mistrzostwach Polski. „Siemanko” w drodze do mety był najszybszy na 10 z 12 rozegranych odcinków specjalnych. Na drugim miejscu rajd zakończył Grzegorz Grzyb pilotowany przez Daniela Siatkowskiego w Skodzie Fabii S2000 tracąc do zwycięzcy 36 sekund. Trzecie miejsce zajęła załoga Tomasz Kuchar-Daniel Dymurski. Wrocławski kierowca do zwycięzcy stracił minutę i 11 sekund.

Wśród kierowców samochodów przednionapędowych najszybszy był Janek Chmielewski w Citroenie DS3.