Jazz, jazz, jazz na ulicach...

Latem tego roku ma pojawić się w europejskich salonach Honda Jazz trzeciej generacji.
Jazz, jazz, jazz na ulicach...
Honda Jazz 2015 Zdj. Honda
26.02.2015

Do tej pory japoński maluch nie był hitem w naszym kraju, jednak to może się zmienić. Kolejna jazzowa wariacja powstała na nowej płycie podłogowej, dzięki której urosła w stosunku do poprzednika o 95mm, a rozstaw osi zwiększono o 30mm. Honda chwali się, że dzięki temu wygospodarowano tyle miejsca dla pasażerów, że nowy Jazz będzie pod tym względem bezkonkurencyjny w swojej klasie. Napęd będzie stanowił benzynowy silnik VTEC o pojemności 1,3 litra o mocy 102KM osiąganej przy 6000 obrotach na minute. Jak widać kręcić trzeba będzie wysoko, jednak moc powinna wystarczyć do żwawego poruszania się tak niewielkim autem. Napęd na koła będzie przekazywała nowa 6 biegowa manualna skrzynia biegów, lub bezstopniowa.

 

Honda Jazz 2015. Zdj. Honda
 

Wewnątrz ma być bardziej świeżo i przede wszystkim solidniej. Ludzie z Hondy zarzekają się, że mocno przyłożyli się do poprawy wykończenia wnętrza. Do Jazza trafi również nowy system rozrywki z centralnym 7 calowym wyświetlaczem dotykowym oferujący synchronizację ze smartfonami czy odtwarzanie multimediów za pomocą WiFi, Bluetooth, USB czy złącza HDMI. Mała Honda odziedziczyła również po Civicu pomysłowy system Magic Seats, pozwalający ciekawe aranżowanie wnętrza. Mowa tu choćby o możliwości złożenia siedziska tylnej kanapy ku górze, aby można było przewieźć wysokie ładunki. Ułatwia to brak zbiornika paliwa w tym miejscu – wylądował on pod przednimi fotelami.

 

Honda Jazz 2015. Zdj. Honda
 

Wygląd Jazza nie jest zaskoczeniem, bowiem samochód od ponad roku funkcjonuje już na rynku japońskim (jako Honda Fit), czy północnoamerykańskim. Mimo że to nowy samochód, Jazz kontynuuje stylistykę poprzedników i jednobryłową karoserię. Ponadto widać w nim sporo zapożyczeń z nowych, większych modeli Hondy, jak Insight czy CR-V. Do sprzedaży auto trafi latem, cena na razie jest nieznana.

 

Honda Jazz 2015. Zdj. Honda

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie