Nowy Peugeot 208

Już niedługo w Genewie premiera nowego Peugeota 208.
Nowy Peugeot 208
26.02.2015
Sławek Jaroszyński

Trzy lata po debiucie na rynku modelu 208 Peugeot prezentuje jego nowe wcielenie. Nowa, ostrzej zarysowana sylwetka podkreśla dynamikę pojazdu. I rzeczywiście w najmocniejszych wersjach 'dwieścieósemki” mocy nie zabraknie. Gama silników benzynowych dostępnych w nowym 208 jest bardzo bogata, a ich moc sięga od 68 KM do ... 208 KM. Nas oczywiście najbardzie cieszy ten najmocniejszy silnik. Taka moc przy zaledwie 1,6 litra pojemności zapowiada niezła frajdę z jazdy za rozsądną cenę. Producent zapewnia, że tak rzeczywiście jest – silnik mam być bardzo ekonomiczny.

 

Peugeot 208 - zgrabna, miejska sylwetka. Fot. Peugeot

Do tego silnika można zamówić też nową, automatyczną skrzynią biegów EAT 6. Wyprodukowana przez firmę AISIN, 6-biegowa przekładnia jest wyposażona w technologię Quickshift, umożliwiającą szybszą zmianę biegów. Oczywiście Peugeot nie zapomniał też o miłośnikach “downsizingu” Dla nich rodzina wolnossących trzycylindrowych jednostek 1.0 i 1.2, PureTech powiększyła się o wersję turbodoładowaną 1.2 PureTech 110 S&S. Do wyboru mamy także trzy diesle: 1.6 BlueHDi 75 S&S i 1.6 BlueHDi 100 S&S, współpracujących z manualną, pięciobiegową skrzynią biegów oraz 1.6 BlueHDi 120 S&S, manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Za wyjątkiem podstawowej wersji o mocy 75 KM, wszystkie diesle wyposażono w system Stop and Start ze wzmocnionym rozrusznikiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: 208 KONI W PEUGOCIE 208 GTI 30th ANNIVERSARY

 

Peugeot 208 - oryginalne lampy świecą i wyglądają. Fot. Peugeot

 

PEUGEOT 208 był jednym z pierwszych aut w swoim segmencie, w którym zastosowano na taką skalę ekrany dotykowe i bogate możliwości dostępu do urządzeń zewnętrznych i mobilnych aplikacji. Nowy Peugeot kontynuuje tę tradycję. “Dwiścieósemka” to jeden z nielicznych hatchbacków w tym segmencie oferujących w opcji Park Assist, czyli system aktywnego wspomagania parkowania, umożliwiający automatyczne równoległe zaparkowanie auta oraz automatyczny wyjazd z miejsca postojowego. Niektóre panie są wręcz fanatycznymi zwolennniczkami tego systemu.

 

 Peugeot 208 - całkiem zgrabny tył. Fot. Peugeot

 

Nowy Peugeot oferuje dodatkowo dwa nowe elementy wyposażenia, użyteczne podczas jazdy  po mieście: system  Active City Brake i kamerę cofania. Technologia Active City Brake (system automatycznego hamowania w mieście w razie ryzyka zderzenia) jest nowym systemem pozwalającym uniknąć zderzenia lub ograniczyć jego skutki wobec braku reakcji ze strony kierowcy podczas jazdy po mieście z prędkością poniżej 30 km/h. Po prostu idealne auto do miasta. Premiera modelu odbędzie podczas salonu w Genewie. Do salonów nowy 208 trafi w połowie czerwca.

 

Peugeot 208 - kokpit zgrabny i funkcjonalny. Fot. Peugeot

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie