7 litrów, V12-taki będzie Aston Martin Vulcan

Szansa zobaczenia tego samochodu poza publikacjami prasowymi będzie minimalna.
7 litrów, V12-taki będzie Aston Martin Vulcan
Zdj.: Aston Martin
25.02.2015
Michał Trocki

Przed zbliżającymi się targami samochodowymi w Genewie, gdzie ma odbyć sie premiera tego hiper sportowego samochodu, Aston pokazał detale nowej maszyny.

 

Aston Martin Vulcan. Zdj.: Aston Martin

 

Zacznijmy od technikaliów. Potężny, 7 litrowy silnik o 12 cylindrach ma generować moc ponad 800 KM. Jednostka napędowa została zbudowana przez inżynierów na co dzień zajmujących się budową wyścigówek. Specjaliści od motorsportu zajęli się również innymi elementami. Dzięki temu Vulcan jest lekki (obficie stosowano włókna węglowe, tytan i inne lekkie materiały) a stosunek mocy do masy jest taki sam jak w autach wyścigowych. Pomiędzy kołami a silnikiem znajduje się 6-biegowa, sekwencyjna skrzynia biegów wyposażona w szperę. W hamowaniu pomagają ceramiczne hamulce firmy Brembo.

 

To jednak nie wszystkie podobieństwa łączące Vulcana z samochodami wyścigowymi. Karoseria tego auta to tzw. monocoque czyli jednolita struktura z włókna węglowego zapewniająca bezpieczeństwo kierowcy i pasażera a także sztywność całemu nadwoziu.

 

Aston Martin Vulcan. Karbonowe wnętrze. Zdj.: Aston Martin

 

Wszystkie osoby, które kupią Vulcana zostaną zaproszone na specjalne imprezy, które zostaną zorganizowane na torach wyścigowych podczas których będą mogły podnieść swoje umiejętności za kierownicą sportowych aut koncernu Aston Martin. Instruktorem będzie m.in. Darren Turner-zwycięzca wyścigu Le Mans.

 

Jeżeli chcecie dołączyć do posiadaczy tego auta-spieszcie się. Aston Martin Vulcan zostanie wyprodukowany tylko w 24 egzemplarzach.

 

Słuchając jakie to auto wydaje z siebie dźwięki stwierdzam, że czas rozbić skarbonkę.

 

Polecane wideo

7 litrów, V12-taki będzie Aston Martin Vulcan
7 litrów, V12-taki będzie Aston Martin Vulcan - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie