Oskar dla Idy - gratulacje dla twórców!

Polski film "Ida" zdobył Oscara. Ważnym rekwizytem w tym filmie jest wschodnioniemiecki samochód Wartburg. Od dziś kolejny samochód istotny dla historii kina.
Oskar dla Idy - gratulacje dla twórców!
Kadr z filmu "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Fot. Odeon
23.02.2015
Sławek Jaroszyński

Za najlepszy film obcojęzyczny Akademia Filmowa uznała polski film "Ida" To wielki sukces polskiego kina i twórców filmu.  Klasyczny, czarno-biały obraz ujął jury czystością formy i ciekawą fabułą. Rekwizytem, który zagrał wiele scen w tym filmie jest Wartburg 312/1.

 

ZOBACZ TAKŻE: SYRENĄ DOOKOŁA POLSKI!

 

Wartburg 1000 - dziś już oskarowa klasyka gatunku. Fot. Wikipedia

 

Produkowany w latach 1956 - 1968 we wschodnio-niemieckich zakładach VEB Automobilwerk Eisenach.  Napędzany dwusuwowym, jednolitrowym silnikiem o pojemności 993 cm sześć. o mocy 45 KM, rozpędzał się do zawrotnych 130 km/h w czasie 27,5 s.! W filmie wystąpił egzemplarz w wersji de luxe z 1965 roku. Wartburg nawet w swoich czasach nie był demonem prędkości, ale dziś jest  poszukiwanym klasykiem. Teraz, dzięki Oscarowi dla filmu w którym zagrał poważną rolę, wszedł na stałe do historii światowej kinematografii. Chcecie mieć takiego Wartburga jak w oskarowym filmie? Jeśli tak, to śpieszcie się zanim ceny poszybują w górę. 

 

Kadr z filmu "Ida" - Wartburg w drodze z bohaterkami filmu. Fot. Odeon


    

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie