Warszawiacy na jednoślady!

Remont warszawskiego Mostu Łazienkowskiego może potrwać nawet dwa lata. Korki w mieście nieuniknione – może warto wybrać jednoślad?
Warszawiacy na jednoślady!
21.02.2015
Sławek Jaroszyński

Dzisiaj Warszawiacy dowiedzieli się, że przez kilkanaście miesięcy będą prawie dwa razy dłużej jechali do pracy i szkoły . Znając terminy zakończenia innych inwestycji w stolicy moment kiedy pojedziemy wyremontowanym mostem nastąpi nieprędko. Prawie dwa lata w korkach? Horror! 

 

Trasa "Ł" to od 1974 roku główna arteria Warszawy. Bez  niej stolica stoi w korkach. Fot. fotopolska.eu

 

Może jednak warto zastanowić się nad zamianą dwuśladu na jednoślad? Ci z nas,  którzy mają prawo jazdy kat. A mogą przebierać do woli na rynku jednośladów. Ale reszta ma także wybór. Od kilku miesięcy dzięki nowej ustawie posiadacz prawa jazdy kategorii B może kierować  jednośladem do 125 cm. sześc. pojemności. Od tamtego momentu znacznie wzrosła sprzedaż lekkich motocykli.

 

ZOBACZ TAKŻE: HONDA NC750S - SPOSÓB NA KORKI?

 

 

Współczesne "125" potrafią wyglądać jak rasowe superbike. Fot. Newspress

 

Lekkie motocykle i skutery potrafią być w mieście szybsze niż samochody.  "Stodwudziestopiątka" to już całkiem solidny skuter lub motor. Maszyny z taką pojemnością generują nawet 15 KM mocy i potrafią przyśpieszać nawet w 12 sekund do "setki" W ofercie producentów znajdziemy stabilne konstrukcje trójkołowe (Piaggio i Yamaha) oraz takie które mają nawet system ABS. Prawda, że kusząca propozycja?

 

Trójkołowa Yamaha Tricity to dobry wybór dla początkujących. Fot. Newspress

 

A do tego odpadają nam koszty parkowania, bo za jednoślady nie płacimy w płatnych strefach parkowania. Czysty zysk. Może jednak warto zostać motocyklistą lub "skuterzystą"?   

 

Dziewczyny na skuterach wyglądają świetnie.  Fot. Newspress
 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie