Rusza sezon wyścigów WTCC

W Marakeszu startuje pierwsza runda tegorocznego sezonu wyścigów WTCC. Na kibiców tej najciekawszej i najbardziej emocjonującej serii wyścigowej czeka w tym roku kilka nowości.
Rusza sezon wyścigów WTCC
Alfa Romeo 4C safety car
12.04.2014
Michał Trocki

World Touring Cars Championship to seria wyścigowa, w której kierowcy korzystają z samochodów wyglądających prawie identycznie jak te, które na co dzień widujemy na ulicach. Oczywiście silnik, zawieszenie i inne najważniejsze podzespoły zostały odpowiednio przygotowane do walki na torze. Wyścigi WTCC to jednak z najciekawszych serii wyścigowych na świecie. Kierowcy walczą o każdy centymetr toru a kontakt pomiędzy samochodami nie należy do rzadkości. W wyścigach bierze udział wielu doświadczonych kierowców, którzy w swoim CV mają starty w największych seriach wyścigowych na świecie-w tym F1. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w stawce jest Gabriele Tarquini, który startuje nieprzerwanie od 31 lat.

 

 

Sezonie 2014 WTCC na pewno przykuje uwagę większej ilości fanów motorsportu niż zwykle. A to za sprawą nowego kierowcy, który pojawi się na torze. Jest nim 9-krotny rajdowy Mistrz Świata Sebastian Loeb. Francuz, po zakończeniu kariery nie wytrzymał w domu ani chwili i właściwie przesiadł się z samochodu rajdowego do wyścigówki. W bieżącym sezonie będzie bronił barw Citroena wystawiającego model C-Elysee.

 Nowy będzie również samochód bezpieczeństwa. W tym roku o bezpieczeństwo kierowców i kibiców dbać będzie Alfa Romeo 4C za kierownica którego zasiądzie Bruno Correia-oficjalny kierowca safety cara WTCC od 2009 roku. 4C mimo, że na papierze nie imponuje mocą („jedynie” 240 KM), jest jednak bardzo szybkim samochodem. Wykonanie nadwozia z włókien węglowych pozwoliło na znaczne obniżenie masy. Dzieki temu osiągi Alfy są imponujące. Samochód od 0-100 km/h rozpędza się w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 258 km/h.

 

Nowy safety car serii WTCC

 

Pierwsze wyścigi tegorocznego sezonu WTCC dziś i jutro na ulicznym torze w Marakeszu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie