Szybka jazda Kubicy w Monte Carlo

Polska załoga Robert Kubica/ Maciej Szczepaniak zajęła drugie miejsce na 12. odcinku specjalnym Rajdu Monte Carlo. Kubica jest naprawdę niezły!
Szybka jazda Kubicy w Monte Carlo
24.01.2015
Sławek Jaroszyński

Robert Kubica i jego pilot Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RS WRC) zajęli drugie miejsce na 12. odcinku specjalnym trwającego właśnie Rajdu Monte Carlo (pierwsze zajęła brytyjska załoga Kris Meeke/Paul Nagle w Citroenie DS 3WRC).

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzy razy trzy pytania na temat Roberta Kubicy

 

„Było bardzo trudno, bo nawalił nam hamulec ręczny. Było bardzo ciężko. Trudno było na nawrotach w dół, miałem super miękką mieszankę opon, ale na lodzie to nie ma znaczenia. Było dużo więcej lodu niż się spodziewałem, nie mogłem podjechać po nawrotach” - opowiadał na mecie Robert Kubica. Rajd Monte Carlo słynie z nieprzewidywalnych warunków. Pomimo, że trasa przebiega przez drogi asfaltowe, to górska pogoda potrafi zaskoczyć. Kierowca, którego samochód ma opony przygotowane na asfalt, nagle wpada w trasę całkowicie pokrytą lodem. Tak zmienne warunki wymagają od kierowców ogromnych umiejętności. Od pierwszego odcinka rajdu Robert udowadnia, że tych mu nie brakuje. Jutro ostatni dzień Rajdu Monte Carlo. Trzymamy kciuki za naszą załogę.

  

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie