Ciekawostki od Porsche na 2015

Fani Porsche powinni zbierać pieniądze-w 2015 będzie je na co wydawać.
Ciekawostki od Porsche na 2015
zdj.: instagram/johan9ff
21.01.2015
Michał Trocki

O tym czym niemiecki koncern uraczy w tym roku swoich fanów opowiedział Wolfgang Hatz-odpowiedzialny za produkcję. W rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami potwierdził, że najnowsza generacja 911 GT3 RS zostanie zaprezentowana podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Ma to być pierwsza 911 wyposażona w zupełnie nowy model silnika. Potem jednostka napędowa trafi do kolejnych modeli. Wiadomo, że silnik będzie wolnossący, nie wiadomo wciąż jaką osiągnie moc, jednak należy się spodziewać, że będzie to przynajmniej 468 KM. Samochód ma równiez być gotowy do osiągnięcia na torze Nurburgring czasu 7 minut 20 sekund-bez żadnych przeróbek.

Kolejną ciekawostką, o której wspomniał szef niemieckiej marki jest to, że wszystkie 911 poza GT3  będa wyposażone tylko w silniki z turbodoładowaniem (nawet w przypadku, gdy nie będzie to najmocniejsza wersja "Turbo"). Nigdy też pod maskę tego modelu nie trafi już silnik czterocylindrowy. Jeżeli taka jednostka się pojawi, to tylko i wyłącznie jako opcja w modelu Boxter oraz Cayman.

Ten ostatni samochód ma się w lecie pojawić w wersji GT4 przygotowanej przez Porsche Motorsport. Samochód będzie mocniejszy i lżejszy. Co ciekawe, inżynierowie pracują nad jeszcze mocniejsza i jeszcze lżejsza wersją Caymana GT4 RS.

Hatz potwierdził też, że koncern pracuje nad samochodem, który zapełni dzure pomiędzy modelami 911 i 918. Pod maskę auta trafi zapewne nowe V8, które opracowali inżynierowie Porsche. Silnik ten trafić ma również do nowego Cayenne i Panamery.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie