Szpiedzy z Top Gear (żart)

Jednak co tradycja, to tradycja. Znany brytyjski magazyn motoryzacyjny Top Gear, a dokładnie jego rosyjska edycja, wykazał się niczym słynny agent 007. Otóż podczas zdjęć do jednego z testów dziennikarze uchwycili... rosyjską atomową łódź podwodną.
Szpiedzy z Top Gear (żart)
zdjęcie: Inquisitr.com
19.01.2015
Sławek Jaroszyński
Zrobiła się z tego wielka afera, bo łódź "Лошарик" (Losharik)  była do tej pory tajemnicą rosyjskiej marynarki wojennej. "Losharik" (w kodzie NATO: NORSUB-5)  to atomowa łódź podwodna, mogąca operować na głębokości do 2500 metrów. Zbudowana w ramach tajnego projektu AC 12 przeznaczona jest do zadań ratowniczych i badań na dużych głębokościach. Jednak jej główną rolą są operacje specjalne. To ostatnie przeznaczenie spowodowało histeryczną reakcję rosyjskiego dowództwa floty na opublikowanie wizerunku jednostki. 
 
 
Ekipa rosyjskiego Top Geara zapewnia, że nie zamierzała ujawniać jakichkolwiek tajemnic wojskowych floty rosyjskiej. Ekspert ds. uzbrojenia Wasilij Siczew stwierdził : "Nie można oczywiście dokładnie stwierdzić, czy to rzeczywiście "Losharik", bo przedsięwzięcie jest utajnione, ale jeśli zdjęcia z 2007, 2010 i 2011, które rzekomo przedstawiają łódź, są prawdziwe, to opublikowana przez "Top Gear" fotografia wykazuje z nimi wiele podobieństw". Top Gear twierdzi, że tajemnicza łódź podwodna znalazła się kadrze przypadkowo podczas zdjęć Mercedesa GL 450. Jak widać nawet w niewinnym świecie motoryzacji zdarzają się afery szpiegowskie. 
 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie