3 etap Rajdu Dakar: w cieniu tragedii

Sportowe wyniki przyćmiła wiadomość o śmierci polskiego motocyklisty Michała Hernika.
3 etap Rajdu Dakar: w cieniu tragedii
Zdj.: x-raid.de
07.01.2015
Michał Trocki

Polski motocyklista został znaleziony na 206 kilometrze  etapu. Po urwaniu się kontaktu z nadajnikiem satelitarnym zawodnika o godzinie 15.23 miejscowego czasu rozpoczęto jego poszukiwania. Martwego Polaka znaleziono po 40 minutach. Wciąż nie jest znana przyczyna śmierci Michała Hernika.

 

Wśród kierowców samochodów po raz drugi w tej edycji Dakaru był Orlando Terranova w Mini All4 Racing. Dzięki zwycięstwu Argentyńczyk awansował na trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji. Kierowca Mini okazał się szybszy o niemal dwie minuty od Giniela de Villiersa, który w klasyfikacji generalnej zbliżył się na 5 minut 18 sekund do prowadzącego Nassera al-Attiyaha. Krzysztof Hołowczyc, pilotowany przez Xaviera Panseri, kończył oes poważnie uszkodzonym autem. Polsko francuska załoga straciła tylny napęd i część oesu pokonała "ośką". Hołek w klasyfikacji rajdu jest 6.

 

Marek Dąbrowski dotarł na metę jako 33. Piotr Beaupre z Jackiem Lisickim byli 51. załogą ze stratą +1:00.38 do lidera.

 

Rafał Sonik znów zanotował najlepszy czas na oesie, jednak sędziowie ukarali go doliczeniem 15 minut za zbyt szybką jazdę na dojazdówce. Polski quadowiec spadł w generalce na 3 miejsce.

 

Jakub Przygoński wśród motocyklistów finiszował 27. Najszybszy na wymagającej próbie okazał się Austriak Matthias Walkner.


Dzisiaj zawodnicy mają do pokonania 600 kilometrów z czego 315 to odcinek specjalny. Zawodnicy wjadą na wysokość 4800 metrów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie