Nauka latania, czyli jak nie jeździć BMW M4

Poniższe wideo dość dosadnie pokazuje, że przed autami ze znaczkiem "M" należy czuć bezwzględny respekt, bo potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.
Nauka latania, czyli jak nie jeździć BMW M4
07.01.2015
Matys Mularczyk

Zdarzenie miało miejsce 4 stycznia 2015 podczas jednego z popularnych "spotów" zorganizowanych pod szyldem Cars & Coffee w miejscowości Blackhawk w Kalifornii. Nie chciałbym tu zżymać się nad umiejętnościami (lub ich brakiem) kierowcy rudej beemki, bo te auta bywają niesłychanie narowiste - dobrze wiem o czym mówię, bo miałem już niesłychaną przyjemność pojeździć M4. Ten samochód daje ogromną frajdę z jazdy, ale biada temu, kto straci przed nim respekt, lub nawet zwyczajnie zdekoncentruje się podczas jazdy w trybie "M". Owszem, kierowca popełnił tu kilka poważnych błędów z potwornie spóźnioną reakcją na czele, ale może zwyczajnie miał gorszy dzień? A może po prostu nie ma doświadczenia w jeździe mocnymi sportowymi autami i powinien wziąć kilka lekcji na torze? Nie wiadomo, ale przestrzegam wszystkich przekonanych o wysokim poziomie swoich umiejętności w kręceniu kierą przed bezsensownym wyłączaniem kontroli trakcji na ulicy - ona naprawdę jest po coś i o ile w stukonnym sedanie raczej nie powinniśmy obawiać się spektakularnego dzwona zaraz po jej wyłączeniu, o tyle w aucie klasy M4 nie można tego wykluczyć. Oczywiście, wszystko jest dla ludzi, ale trzeba do tego podchodzić z dystansem i z głową.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, która dziwi mnie w tym zdarzeniu - zaraz po publikacji nagrania sprawą zainteresowała się kalifornijska policja i postanowiła zbanować kolejne imprezy z cyklu Kawa i Samochody - czemu?!?! Przecież nic się nie stało, nikomu nie stała się krzywda, auto zostało tylko lekko uszkodzone! Przecież taka sytuacja mogła mieć miejsce wszędzie, po co więc płacić za to mają organizatorzy i uczestnicy naprawdę bardzo fajnej i spokojnej imprezy? A co Wy sądzicie na ten temat? 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie