Jaguar C-X75 zagra w Bondzie

Koncepcyjny model angielskiego koncernu pojawi się w najnowszej części przygód pierwszego szpiega Jej Królewskiej Mości
Jaguar C-X75 zagra w Bondzie
Zdj.: Jaguar
22.12.2014
Michał Trocki

Koncept C-X75 nigdy nie trafił do seryjnej produkcji, jednak teraz pojawi się na srebrnym ekranie. Obecnie inżynierowie firmy wprowadzają w aucie niezbędne modyfikacje, aby można go było wykorzystać w filmie. Oznacza to rezygnację z oryginalnego napędu hybrydowego o mocy 850 KM na rzecz tradycyjnego silnika spalinowego V8 o pojemności 5 litrów, znanego z seryjnych modeli Jaguara i Land Rovera. Z zewnątrz samochód nie zmieni się i  będzie wyglądał dokładnie tak, jak prezentował się na wystawach samochodowych.


Jaguarem w filmie jeździł będzie jeden z przeciwników Bonda. I nie po raz pierwszy czarny charakter z którym walczy szpieg wybiera produkt angielskiej motoryzacji. Wrogowie Jamesa Bonda już wcześniej wybierali samochody tej marki. W 2006 roku w filmie „Casino Royale” pojawiły się modele XJ8 i XJR, a w 2002 roku w „Śmierć nadejdzie jutro” wystąpił Jaguar XKR.

Widać, że Jaguar zaczął pozycjonowac się jako samochód dla czarnych charakterów. W jednej z ostatniej kampanii reklamowych znani angielscy aktorzy przekonywali, że "warto być złym".

 

Miejmy Mamy tylko nadzieję, że Jaguar należący do "czarnego charakteru" nie podzieli losu samochodów przygotowanych specjalnie na potrzeby produkcji i przed rozpoczęciem zdjęć do filmu nie padnie łupem złodziei.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie