Nowy Citroen C4. Nadchodzi rewolucja?

Citroen właśnie poinformował o odświeżeniu swojego kompaktu: modelu C4. Ciekawe, czy ktokolwiek by to zauważył, gdyby nie informacje prasowe...
Nowy Citroen C4. Nadchodzi rewolucja?
Nowey Citroen C4, kto odnajdzie nowe elementy? Zdj. Citroen
12.12.2014

W segmencie C jest ciasno jak nigdy. Co ciekawe pełno w nim naprawdę dobrych aut. Niemcy, Francuzi, Azjaci: wszyscy naprawdę przykładają się do swojej pracy, co sprawia, że konkurencja jest silna, a klient ma w czym wybierać. Każdemu według potrzeb. Citroen zorientował się, że dobrze by było nie odpuszczać swojego kawałka tak smakowitego tortu. Zdecydowano więc o face liftingu C4.

No i tu zaczynają się schody. Efekty nieudanego unowocześniania istniejących modeli nie są wcale takie rzadkie i chyba wiadomo, że trzeba uważać, żeby nie przeholować. Zwłaszcza gdy producent chce dostosować stylistykę do nowszych aut ze swojej gamy. A to francuski producent sobie chyba wziął zbyt głęboko do serca. Nie jestem pewien, czy laik zauważy te rewolucyjne zmiany.

Z zewnątrz: nowe lampy. Przednie i tylne, jedne i drugie w technologi LED. Jednak ich zewnętrzny kształt wydaje się, że pozostał taki sam. Zmieniono jedynie wnętrze odbłyśnika, zamieniając miejscami poszczególne elementy świetlne oraz w tylnym oświetleniu wymuszono za pomocą diod efekt trójwymiaru. Dorzucono również nowe 17 calowe felgi dwa kolory Gris Galet i Gris Platinium.

Nieco więcej zmian wewnątrz. Konsolę oczyszczono ze zbędnych przycisków, na rzecz 7 calowego ekranu dotykowego, który będzie sterował większością funkcji auta. Pojawił się również nowy zestaw wskaźników ujednolicony z nowymi modelami Citroena.

Pod maskę C4 trafią nowe silniki znane już nam z Peugeota 308. To trzycylindrowe motory o pojemności 1,2 z rodziny PureTech. To bardzo dobre posunięcie, bowiem w Peugeocie sprawdzają się doskonale. Do wyboru dostaniemy dwa poziomy mocy: 110 i 130 KM.Ofertę również uzupełnią dwa turbodiesle BlueHDI o mocy 100 i120KM.

Jak widać zmiany w nowym Citroenie C4 nie są rewolucyjne. Czy to pozwoli utrzymać równorzędną walkę z konkurencją? O tym zadecydują klienci. Sprzedaż rusza na początku przyszłego roku.

Polecane wideo

Nowy Citroen C4. Nadchodzi rewolucja?
Nowy Citroen C4. Nadchodzi rewolucja? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie