Kolekcjonerskie Mercedesy od Hamiltona i Rosberga

Zespół fabryczny Mercedes-Benz w F1 wygrał w sezonie 2014 wszystko, co było do wygrania. Kierowcy Lewis Hamilton i Nico Rosberg zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, a sam zespół wygrał kategorie konstruktorów. Po sezonie przyszedł czas by uczcić ten tryumf.
Kolekcjonerskie Mercedesy od Hamiltona i Rosberga
Mercedes-Benz SL 63 AMG w dwóch kolorach edycji kolekcjonerskiej. Fot.: Materiały prasowe Mercedes-Benz
02.12.2014

Z tej okazji Mercedes-Benz zaprezentował właśnie dwie specjalne, kolekcjonerskie wersje swojego flagowego kabrioleta SL w wersji 63 AMG. Samochód będzie wyprodukowany w limitowanej edycji, która wyniesie 19 sztuk.


Obaj kierowcy brali aktywny udział w przygotowaniu specjalnych wersji modelu. Samochody zostały zaprezentowane 29 listopada podczas wydarzenia pod nazwą "Stars & Cars" w Stuttgarcie. Zmiany, które objęły Mercedesa SL 63 AMG nie są jednak bardzo znaczące, jednakże łatwo jest rozróżnić, który z kierowców przygotowywał każdą z wersji. 

 

Samochód przygotowany przez Nico Rosberga dostępny jest w białym kolorze i posiada srebrne wstawki (nawiązanie do medalu, jaki zdobył on w klasyfikacji generalnej w minionym sezonie) oraz specjalne oznaczenia z mapą toru Hockenheim. Znajdują się one na plakietce umieszczonej wewnątrz samochodu, kluczyku, a także na dywanikach.

 

Wersja przygotowana przez Nico Rosberga. Zdjęcie: Mercedes-Benz

 

Natomiast samochód przygotowany przez Lewis Hamiltona pomalowany jest na czarno, posiada złote wstawki, a wspomniane, specjalnie sygnowane elementy wyposażenia posiadają mapę toru Silversone.

 

Wersja przygotowana przez Lewisa Hamiltona. Fot.: Materiały prasowe Mercedes-Benz

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie