Koniec Evo-koniec rajdowej legendy

Mitsubishi kończy produkcję Lancera Evolution. Koncern spod znaku trzech diamentów ogłosił, że nie będzie jedenastej generacji tego modelu.
Koniec Evo-koniec rajdowej legendy
Mitshubishi Lancer Evo X
06.04.2014
Michał Trocki

Analizując statystyki naszego profilu na Facebooku mogę z czystym sumieniem napisać, że większość naszych czytelników nie pamięta rajdów podczas których na oesach nie pojawiałaby się któraś z ewolucji Lancera. Niestety, Mitsubishi, potwierdziło krążącą od jakiegoś czasu plotkę i w oficjalnym komunikacie poinformowało o zaprzestaniu produkcji tego kultowego modelu. Pierwsza odmiana popularnego „Miśka” trafiła na rynek 22 lata temu. Przez ten czas nabywców znalazło około 250 000 egzemplarzy tego samochodu.

 

Michał i Grzegorz Bębenkowie na trasie odcinka specjalnego.

 

Mitsubishi Lancer Evo to ikona rajdów samochodowych. Przez wiele lat samochody te nadawały prym rywalizacji w rajdowej grupie N na wszystkich kontynentach. Jedynym godnym przeciwnikiem auta z trzema diamentami na masce było Subaru Impreza.

Mitsubishi Lancer Evo był tez bronią z której korzystał Tommi Makinen zdobywając, cztery razy z rzędu, tytuł Rajdowego Mistrza Świata.

Oficjalnie koncern nie planuje produkcji samochodu, który zastąpi Evo. Co jakiś czas pojawiają się jednak informacje, że sportowym modelem w gamie japońskiego koncernu ma być następca modelu Mitsubishi 3000 GT - hybryda.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie