Kreska mistrza

Podoba Wam się ta czarno biała fotografia? Jest przepiękna, chyba się ze mną zgodzicie? No to Was zaskoczę - to nie fotografia, tylko rysunek pewnego bardzo utalentowanego gościa.
Kreska mistrza
Shelby Mustang. Zdjęcie: JAC drawings
24.11.2014
Matys Mularczyk

Nazywa się Krzysztof, ma 29 lat i rysuje od zawsze. Zaczynał od prostych rysunków - dokładnie takich jakie większość chłopców rysowała w czasie nudnych lekcji w szkole. Miał jednak hopla na punkcie detali i w każdy kolejny rysunek wkładał coraz więcej pracy, by wydobyć każdy szczegół i jak najlepiej oddać piękno rysowanego przez siebie auta. Teraz, przez swój upór i dążenie do perfekcji, jego rysunki ciężko odróżnić od zdjęć.

 

Zdjęcie: JAC drawings
Zdjęcie: JAC drawings

Krzysztof najczęściej tworzy w formacie A3, przy pomocy ołówków i kredek. Nie bawi go kalkowanie - w początkowej fazie szkicowania korzysta z techniki siatki, a potem wypełnia rysunek detalami. Jak twierdzi, woli wszystko narysować, a nie odrysować. Średnio spędza nad każdą pracą około 20 godzin, ale zdarzały mu się znacznie bardziej czasochłonne projekty.

 

Zdjęcie: JAC drawings
Zdjęcie: JAC drawings

Krzysztof traktuje swoje rysunki jak hobby, odskocznię od dnia codziennego, ale nie sądzę, by potrwało to długo - z takim talentem zanim się obejrzy, to już będzie zasypany masą zleceń komercyjnych, bo bądźmy szczerzy - w jego kresce tkwi geniusz.

 

Zdjęcie: JAC drawings
Zdjęcie: JAC drawings

Zapraszam do obejrzenia galerii prac Krzysztofa, a także odwiedzenia jego fanpage'a na Facebooku - JAC drawings, gdzie możecie znaleźć więcej jego rysunków.

Polecane wideo

Kreska mistrza
Kreska mistrza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie