Volkswagen Golf R Variant czyli rodzinne hot kombi

Volkswagen zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Los Angeles swój topowy model - Golf R w wersji kombi. Warto dodać, że miejsce premiery jest dość niefortunne, ponieważ koncern nie planuje oferować tej wersji w USA.
Volkswagen Golf R Variant czyli rodzinne hot kombi
Volkswagen Golf R Variant. Fot. materiały prasowe Volkswagen
24.11.2014

Volkswagen Golf R w wersji Variant to przede wszystkim większa przestrzeń ładunkowa
w porównaniu do wersji hatchback. Przestrzeń ładunkowa w tym sportowym kombi wynosi
aż 605 litrów, a po złożeniu tylnego rzędu siedzień może urosnać nawet do 1620 litrów. Zaprezentowana w Los Angeles nowa wersja Golfa wyposażona jest w taki sam silnik jak wersja hatchback. Jest to benzynowa jednostka 2.0 TSI o mocy 300 KM i momencie obrotowym 380 Nm, które za pośrednictwem automatycznej, dwusprzęgowej 6-biegowej skrzyni wysyłane są na wszystkie koła.

 

Pomimo dodatkowej przestrzeni ładunkowej osiągi Golfa R uległy tylko nieznacznemu pogorszeniu, werja Variant przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy co jest wynikiem gorszym od dotychczas oferowanej wersji jedynie o 0,2 sekundy. Prędkość maksymalna pozostaje niezmienna i została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Golf R Variant jest określany przez koncern Volkswagen jako "zwycięskie połączenie praktyczności i osiągów",
a średnie spalanie ma wynosić 7,0 / 100 km.

 

Volkswagen Golf Variant będzie dostępny jedynie w Europie i pojawi się w salonach dealerskich na wiosnę 2015 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie