Premiera Audi R8 Competition w Los Angeles

Audi oficjalnie zaprezentowało swój supersportowy model R8 w wersji Competition podczas trwających targów motoryzacyjnych w Los Angeles.
Premiera Audi R8 Competition w Los Angeles
Audi R8 Competition Fot. Materiały prasowe Audi
21.11.2014

Nowa wersja Audi R8 będzie dostępna u dealerów na początku przyszłego roku, a jej produkcja będzie ograniczona do 60 sztuk. Wersja Competition będzie charakteryzowała się wieloma elementami wykonanymi z włókna węglowego w tym m.in. przednim spojlerem, nakładkami na lusterka, tylnym dyfuzorem czy też tylnym skrzydłem.

 

Cywilny bolid Audi zyska też nowe, czarne połyskujące felgi, wyczynowy układ wydechowy z czarnymi połyskującymi końcówkami i standardowe ceramiczne hamulce z czerwonymi anodowanymi zaciskami.

 

Najważniejsze zmiany obejmą jednak silnik. Jednostka znana z modeli V10 zyska dodatkową moc. Teraz ten "potwór" o pojemności 5.2 litra będzie legitymował się mocą 570 KM. Napęd na 4 koła będzie przenosiła 7-stopniowa automatyczna skrzynia S-tronic. W efekcie nowy model będzie przyspieszał od 0 do 96 km/h w 3,2 sekundy i osiągał maksymalną prędkość 320 kilometrów na godzinę. Dane te świadczą o tym, że będzie to najszybszy oferowany model R8, a także prawdopodobnie najszybsze Audi. 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie