STEVEN MEISEL i KALENDARZ PIRELLI 2015

wtorek 18.11.2014 7
STEVEN MEISEL i KALENDARZ PIRELLI 2015 Okładka The Cal 2015 Zdjęcie: Pirelli

Najbardziej ekscytujący kalendarz na świecie został dziś pokazany w Mediolanie.

Kalendarz Pirelli wydawany jest od roku 1964, a więc tym razem wychodzi po raz 42. Wśród 33 różnych fotografów, którzy brali udział w jego przygotowaniu, był m.in. Richard Avedon, Peter Lindbergh, Patrick Demarchelier oraz Annie Leibovitz. Kalendarz Pirelli miał 26 edycji w kolorze, dziewięć było czarno-białych, a sześć w obu konfiguracjach. Autorem czterdziestego drugiego wydana The Cal (tę nazwę piszę się z małą literką "er" w kółku, bo to zastrzeżony znak towarowy!) jest Steven Meisel, który sfotografował 12 topowych modelek i wschodzących gwiazd modelingu. Wśród nich znalazły się Amerykanki: Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy oraz Cameron Russell, a także piękne Brazylijki: Isabeli Fontana, Adriana Lima oraz Raquel Zimmermann. Prócz nich Meisel wybrał też Karen Elson z Wielkiej Brytanii, Portorykankę Joan Small, Rosjankę Natalię Vodianovą, a także Niemki: Sashę Luss i Annę Ewers.


W swoich fotografiach Meisel zaprezentował niektóre z ikon naszych czasów - reklamy, gwiazdy srebrnego ekranu, buntu w modzie – po raz kolejny pokazując wielką umiejętność przekształcania obiektów swoich obrazów. Fotografowi pomagał w jego pracy zespół stylistów pod kierownictwem Carine Roitfeld (byłej redaktor francuskiego Vogue’a) oraz Pata McGratha, jednego z najbardziej znanych na świecie wizażystów. 

-Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie - mówi Meisel.

Rafał Jemielita

Redaktor Naczelny

Zobacz całą galerię

The Cal 2015 - kalendarz Pirelli 2015

Luty: Natalia Vodianova następne

1/11

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • sexownysklep
  Pirelli już dawno zapomniało czym jest sexualność kobiet, co raz mniej krągłości, wypukłości i seksowności. Nie ma ud i piersi... są za to wystające żebra i uda nieróżniące się od łydek... pozostaje smutek...
  15.08.2015 11:34
 • Wilq
  Głodzili je do tych zdjęć czy jak? Dramat
  21.04.2015 14:19
 • Pablo
  Kilka lat wstecz ten kalendarz był owocem pewnego konceptu a obecnie to jakieś gunwo i randomowe zdjęcia...
  09.04.2015 23:24
 • 0o0o
  Kalendarz z trupkami hahaha
  06.01.2015 13:09
 • koleżanka_szklanka
  Warsztat pana Zdzicha.
  20.11.2014 19:25

Najnowsze