STEVEN MEISEL i KALENDARZ PIRELLI 2015

Najbardziej ekscytujący kalendarz na świecie został dziś pokazany w Mediolanie.
STEVEN MEISEL i KALENDARZ PIRELLI 2015
Okładka The Cal 2015 Zdjęcie: Pirelli
18.11.2014
Rafał Jemielita

Kalendarz Pirelli wydawany jest od roku 1964, a więc tym razem wychodzi po raz 42. Wśród 33 różnych fotografów, którzy brali udział w jego przygotowaniu, był m.in. Richard Avedon, Peter Lindbergh, Patrick Demarchelier oraz Annie Leibovitz. Kalendarz Pirelli miał 26 edycji w kolorze, dziewięć było czarno-białych, a sześć w obu konfiguracjach. Autorem czterdziestego drugiego wydana The Cal (tę nazwę piszę się z małą literką "er" w kółku, bo to zastrzeżony znak towarowy!) jest Steven Meisel, który sfotografował 12 topowych modelek i wschodzących gwiazd modelingu. Wśród nich znalazły się Amerykanki: Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy oraz Cameron Russell, a także piękne Brazylijki: Isabeli Fontana, Adriana Lima oraz Raquel Zimmermann. Prócz nich Meisel wybrał też Karen Elson z Wielkiej Brytanii, Portorykankę Joan Small, Rosjankę Natalię Vodianovą, a także Niemki: Sashę Luss i Annę Ewers.


W swoich fotografiach Meisel zaprezentował niektóre z ikon naszych czasów - reklamy, gwiazdy srebrnego ekranu, buntu w modzie – po raz kolejny pokazując wielką umiejętność przekształcania obiektów swoich obrazów. Fotografowi pomagał w jego pracy zespół stylistów pod kierownictwem Carine Roitfeld (byłej redaktor francuskiego Vogue’a) oraz Pata McGratha, jednego z najbardziej znanych na świecie wizażystów. 

-Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie - mówi Meisel.

Polecane wideo

The Cal 2015 - kalendarz Pirelli 2015
The Cal 2015 - kalendarz Pirelli 2015 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie