Cadillac ATS-V. Nowa amerykańska wyścigówka

W przyszłym sezonie na starcie wyścigów GT pojawi się zupełnie nowy samochód, który ma konkurować z najszybszymi autami tej klasy.
Cadillac ATS-V. Nowa amerykańska wyścigówka
Cadillac ATS-V GT3. Zdj.: Cadillac
18.11.2014
Michał Trocki

Nowy model Cadillaca zadebiutuje w przyszłym roku. Wiadomo już jednak, że pojawi się jego torowa wersja.

Samochód będzie brał głównie udział w wyścigach za oceanem, jednak został przygotowany zgodnie ze specyfikacją FIA GT3, więc jest bardzo prawdopodobne, że będziemy mogli go oglądać również na europejskich torach, na których konkurować będzie m.in z TYM Lamborghini

Wewnątrz samochód to typowa wyścigówka z klatką, wyświetlaczem zawierającym najważniejsze dane. We wnętrzu pojawił się również fotel kubełkowy oraz pasy szelkowe. Do środka trafił też zbiornik paliwa.

 

Wielo funkcyjna kierownica Cadillaca ATS-V GT3. Zdj.: Cadillac

 

Na zewnątrz, od seryjnego modelu, wersja torowa różni się znacznie. W oczy rzuca się głównie olbrzymi spoiler oraz poszerzone nadkola mieszczące 18  calowe felgi. Silnik to V6 o pojemności 3,6 litra wyposażone w dwie turbosprężarki, większe intercoolery, sportowy wydech (bardzo głośny) oraz przeprogramowany komputer sterujący. Dzięki tym modyfikacjom samochód osiągnie moc 600 KM i prędkość maksymalną do 275 km/h.

 

Cadillac ATS-V GT3. Zdj.: Cadillac

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie