Audi A9-producent uchyla rąbka tajemnicy

Koncept Audi A9 zostanie zaprezentowany za tydzień. Dzisiaj do sieci trafił film zapowiadający to wydarzenie.
Audi A9-producent uchyla rąbka tajemnicy
Audi A9 zobaczymy juz za tydzień. Zdj.: Audi
10.11.2014
Michał Trocki

Prototyp Audi A9 ma zadebiutować podczas Los Angeles Auto Show już za tydzień. Zgodnie z zapowiedziami ma to być 4 drzwiowe coupe. Oznacza to, że bryła samochodu przypominać będzie tą znaną np. z Audi A7. "Dziewiątka" ma być pojazdem, który wyznaczy nowe trendy projektowe wszystkich kolejnych modeli koncernu z Ingolstadt.

 

Na filmie-główny projektant Audi Mark Lichte - opowiada o tym co go inspirowało podczas tworzenia nowego modelu. Co ciekawe modelami, które poruszyły jego wyobraźnię były pierwsza TTtka oraz pierwsze A8. Konstrukcja tego samochodu, wykonana w całości z aluminium była jak na owe czasy rewolucyjna. TT było pojazdem, który stworzył nowy segment w ofercie niemieckiego koncernu.

 

O samym A9 wciąż wiadomo niewiele. Podobno ma być to bardzo duży samochód o agresywnych liniach. Najprawdopodobniej wykorzystane w nim technologie (m.in elektroniczne wyświetlacze i system multimedialny) trafią również do kolejnego modelu A8. W końcu flagowy model Audi ma być wyposażony w laserowe reflektory.

 

Kierunek w jakim podąża koncern poznamy w przyszłym tygodniu. Wtedy też oficjalnie dowiemy się kiedy nowe auto pojawi się na rynku. Spekulacje mówią jednak o drugiej połowie 2017 roku.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie