Prombron Black Shark - czarny rekin z Rosji

Czy ktoś z Was jest zainteresowany kupnem ponadprzeciętnie wielkiego SUV-a z 1500-konnym silnikiem pod maską, zniewalająco luksusowym wnętrzem i karoserią zdolną przetrwać ostrzał, lub nawet wybuch? Ja też nie. Ale jeśli tak - nie szukajcie ani chwili dłużej.
Prombron Black Shark - czarny rekin z Rosji
Choć trzeba przyznać, że jak na samochód pancerny Prombron nie wygląda źle, z pewnością nie przyjechalibyśmy nim na spotkanie biznesowe. fot. likecool.com
30.10.2014
Piotr Stokowski

Nie wiemy jaką klientelę upatrzyli sobie twórcy tego ogromnego pojazdu, ale szacując koszty zakupu, utrzymania, specyficzne wyposażenie oraz jedną z najohydniejszych karoserii na świecie, domyślamy się, że są to osoby bogate, mające wielu wrogów i poważne problemy ze wzrokiem. Nie mniej jednak jeśli ktoś zdecyduje się na Prombron'a, będzie mógł, oprócz bezstresowego przejazdu przez Syrię, przez kilka chwil wypełnić niezręczną ciszę na najbliższych urodzinach, wymieniając ciekawostki na temat swojego samochodu.

Przy Black Sharku nawet Hammer wygląda jak zabawka. fot. likecool.com

A tych będzie wiele. Ten zaprezentowany w dzień setnej rocznicy Rosyjskiej Piechoty Zmotoryzowanej pojazd pancerny został zbudowany na bazie Mercedesa AMG GL. Silnik generuje 1500 koni mechanicznych, a kuloodporna karoseria została wykonana w całości z kevlaru oraz tytanu. Wnętrze to jednak zupełnie inna bajka, inna książka, a nawet inny gatunek literacki. W środku znajdziemy m.in. w pełni wyposażony barek z czekającym na spragnionych podróżników szampanem oraz pojemnik na cygara. Oczywiście pełny. Materiały wykorzystane we wnętrzu też zaskakują. Skórzana tapicerka została wykonana ze skór aligatorów, strusi, krokodyli, pytonów, rekinów oraz owiec. Nawiasem mówiąc z dość sporej części zwierząt z Warszawskiego Zoo.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie