Policyjna specgrupa walczy ze złodziejami samochodów

„Tokio”-tak nazywa się grupa złożona z najlepszych warszawskich policjantów, której celem jest walka ze złodziejami samochodów.
Policyjna specgrupa walczy ze złodziejami samochodów
Jeden z zatrzymanych mężczyzn. Zdj.: KSP
27.10.2014
Michał Trocki

W ostatnich miesiącach w Warszawie wzrosła liczba kradzionych samochodów. W związku z tym Komendant Stołeczny Policji powołał specjalną grupę, której celem jest walka z tym procederem i wspieranie funkcjonariuszy na co dzień zajmujących się tymi przestępstwami.
Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać.  

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji rozpracowywali grupę przestępczą wywodzącą się z podwarszawskich miejscowości. Cel przestępców stanowiły auta japońskich marek. Jeden z nich-Toyotę-policjanci namierzyli w złodziejskiej dziupli.  Po krótkiej obserwacji na teren posesji wjechał citroen. Gdy policjanci zbliżali się do auta, aby skontrolować kierowcę i pojazd, ten gwałtownie ruszył. Kierowca potrącił dwóch funkcjonariuszy i próbował odjechać. Policjanci zaczęli strzelać i po krótkim pościgu zatrzymali pasera. Oprócz 19-latka, który prowadził Citroena, do aresztu trafiła też 32-letnia kobieta również podejrzana o paserstwo oraz jej kolega.

 

Jak przyznał nieoficjalnie w rozmowie z autostuff.pl jeden z policjantów biorących udział w strzelaninie, zachowanie uciekającego mężczyzny jest typowe dla złodziei samochodów. Większość tego typu akcji kończy się bowiem niebezpiecznymi pościgami. Jednak policjanci nie wachają się używać broni co zdecydowanie studzi temperament przestepców.

Polecane wideo

Policyjna specgrupa walczy ze złodziejami samochodów
Policyjna specgrupa walczy ze złodziejami samochodów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie