Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 poprawiony przez Carlssona

Spece od tuningu Mercedesów przerobili samochód, którego rekordową sprzedaż zanotowano w… Polsce.
Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 poprawiony przez Carlssona
12.10.2014
Michał Trocki

Tak, tak to nie błąd. Sześciokołowe G63 AMG warte 2,2 miliona złotych sprzedało się w Polsce w ilości 7 sztuk. To rekordowy wynik osiągnięty na starym kontynencie. Co ciekawe jeden z kupujących zamówił aż dwa takie samochody. Może więc postanowił odmienić jeden z posiadanych egzemplarzy i dlatego oddał go w ręce specjalistów z Carlssona. Jak było naprawdę nigdy się nie dowiemy, możemy jednak poznać efekty ich pracy.


Mercedes G63 6x6 AMG to skrzyżowanie wozu bojowego Skot i papa mobile. Seryjnie samochód ten wyposażony jest w silnik V8 o mocy prawie 550 KM. Jest to maszyna tak absurdalna i tak pozbawiona sensu, że aż wspaniała. Gdybyśmy chcieli stworzyć muzeum to trafiła by do tej samej sali co Lamborghini LM002.
Auto jest bardzo podatne na modyfikacje. W zeszłym roku pakiet przeróbek do tego samochodu przedstawił Brabus. W wykonaniu firmy z Bottrop ta szalona terenówka uzyskała aż 700 KM.

 

Inżynierowie z Carlssona postanowili nie wyciskać z silnika ostatnich potów. Modyfikacja programu sterującego silnikiem pozwoliła wykrzesać z doładowanej jednostki o pojemności 5,5 litra 650 KM. Dodatkowo pod maskę trafił sportowy filtr powietrza, który pozwala na swobodny przepływ powietrza do silnika.
Firma Carlsson od zawsze stawiała raczej na wygode i elegancję niż wyścig zbrojeń i ilości KM pod maską. Nie inaczej jest w przypadku G63 6x6.  Wnętrze zostało wyłożone skórą i alcantarą tworzoną specjalnie dla Carlssona. Poza tym wewnątrz pojawiły się wykonane ręcznie panele z drewna i włókna węglowego, aluminiowe pedały oraz dywaniki wykonane z najwyższej jakości wełny.

 Carlsson nie podaje ceny modyfikacji, ponieważ każda przeróbka wyceniana jest indywidualnie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie