Opona Dunlop Geomax MX33. Zdecydowali się już trzej producenci motocykli

Opona Dunlop Geomax MX33. Zdecydowali się już trzej producenci motocykli
materiały prasowe
21.12.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Sprawdzona w mistrzostwach AMA Supercross i MXGP, opona Dunlop Geomax MX33 po raz kolejny została wybrana przez trzech najbardziej utytułowanych producentów motocykli motocrossowych jako oryginalne wyposażenie ich modeli fabrycznych. KTM 450 SX-F Factory Edition, Husqvarna FC 450 Rockstar Edition i GasGas MC 450 Factory Edition będą wyposażone w opony Geomax MX33 w rozmiarach 80/100-21 na przód i 120/80-19 na tył.

Każdy z tych trzech modeli oparty jest na tej samej konstrukcji co oficjalne motocykle wyścigowe AMA Supercross, a specjalne edycje fabryczne posiadają szereg technologii i komponentów klasy premium.

- Chcemy wspierać producentów w wykorzystaniu potencjału ich motocykli oraz zapewnić motocyklistom niezrównany poziom pewności oraz wyczucia w różnych warunkach. Cieszymy się, że nasza opona Geomax MX33 została wybrana dla najwyższej klasy modeli motocrossowych firm KTM, Husqvarna i GasGas. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie tej relacji, a także możliwość wsparcia zawodników i zespołów w walce o zwycięstwa w sezonie 2023 - powiedział Miguel Morais, kierownik ds. wyposażenia oryginalnego Dunlop Motorcycle w regionie EMEA.

Opona Dunlop Geomax MX33 została zaprojektowana z myślą o miękkim, błotnistym i pośrednim terenie - możliwości działania na szerokim zakresie nawierzchni przekładają się na sukcesy w wyścigach. Dzięki tej oponie motocykliści o różnych umiejętnościach zyskują przewagę w zmiennych warunkach. Zawodnicy chwalą Geomax MX33 za amortyzację i kontrolę, wspomaganą przez opatentowaną przez Dunlopa technologię Progressive Cornering Block Technology. Inne innowacje to technologia Advanced Apex Design (AAD), który pozwala ściance bocznej zachować stałą sztywność, co pomaga motocyklistom cieszyć się większym poczuciem pewności przy wyższych prędkościach mimo zmiennych warunków.

Większość zawodników startujących w Mistrzostwach AMA Supercross 2023, które rozpoczną się 7 stycznia w Anaheim, wybrała opony z gamy Dunlop Geomax. Wyścigi te poprzedzają Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie, który wystartują 12 marca w Argentynie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie