Yamaha R7. Na tor i drogi

Na rynku nie słabnie zainteresowanie na motocyklami o ekstremalnych osiągach, lecz cały czas zwiększa się grono osób, które szukają czegoś łatwiejszego w prowadzeniu i nie tak mocnego. Odpowiedzią może być nowa Yamaha R7.
Yamaha R7. Na tor i drogi
materiały prasowe
01.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Yamaha zaprezentowała model R7, który jest adresowany do trochę młodszych i mniej zaawansowanych motocyklistów, albo do tych, którzy chcą idealnego wypośrodkowania między jednośladem na tor i normalnego drogi.

Najnowszy motocykl od Yamahy będzie napędzany silnikiem CP2 o pojemności 689 cm3, który generuje moc 73,4 KM oraz dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 67 Nm. W tej jednostce na potrzeby R7 zmieniono specyfikację ECU, poprawiono kanały dolotowe, zmieniono również kondycję układu wydechowego oraz ustawienia wtrysku paliwa.

W motocyklu Yamaha R7 pojawi się sprzęgło Assist & Slipper, które ma zapewnić płynną zmianę przełożeń. Dzięki temu nie będzie nerwowego zachowania tylnego koła przy agresywnej redukcji biegu. Warto dodać, że sprzęgło funkcjonuje zdecydowanie lżej niż dotychczas.

Rama R7 jest sztywna i została wykonana z aluminium i połączona ze stalową ramą pomocniczą budowaną z rur o różnej wytrzymałości. Dzięki temu motocykl ma być bardziej elastyczny. Z przodu zdecydowano się na zamontowanie widelca upside-down KYB z pełną regulacją. Z kolei z tyłu nad pracą zawieszenia będzie czuwać amortyzator Monocross typu link. Warto wspomnieć, że motocykl będzie miał dobry rozkład masy wynoszący 51/49 proc. (przód/tył). Z kolei cała Yamaha R7 wraz z płynami i paliwem (zbiornik pomieści 13 litrów) ma ważyć 188 kg.

Japończycy postawili mocno na ergonomię i balans pomiędzy sportową i wygodną pozycją, dlatego m.in. kanapa jest szeroka z tyłu i zwęża się wokół ud. Jak w przypadku większości nowych motocykli zdecydowano się na oświetlenie w technologii LED. Jak na razie producent nie podał ceny za Yamahę R7.

Polecane wideo

Sportowe emocje dla każdego. Yamaha R7
Sportowe emocje dla każdego. Yamaha R7 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie